На гости кај Јана: Куќа во Тафталиџе од 400m2 со совршен надворешен простор (фото)

Гарнитурата на терасата е целосно DIY кое е дело на сопругот и другарите. Сега е дворче за забава на нашиот син Адам и нашиот омилен кокер спаниел Уна.

na-gosti-kaj-jana-kukja-vo-taftalidje-od-400m2-so-sovrshen-nadvoreshen-prostor-foto-03.jpg

Секогаш постои нешто што би го смениле сите во уредувањето, а кај нас во тоа е случај со изборот на гарнитура кој не се покажа баш корисен за со куче и дете, но, за среќа, тоа е грешка која не е тешко да се поправи. Но, затоа моето „женско катче' за складирање на облека и чевли ми е полн погодок.

na-gosti-kaj-jana-kukja-vo-taftalidje-od-400m2-so-sovrshen-nadvoreshen-prostor-foto-17.jpg

Детската соба ја направивме во светли нијанси.

na-gosti-kaj-jana-kukja-vo-taftalidje-od-400m2-so-sovrshen-nadvoreshen-prostor-foto-16.jpg

Во уредувањето на домот внимававме многу на деталите, затоа што токму тие даваат топлина.

na-gosti-kaj-jana-kukja-vo-taftalidje-od-400m2-so-sovrshen-nadvoreshen-prostor-foto-11.jpg

na-gosti-kaj-jana-kukja-vo-taftalidje-od-400m2-so-sovrshen-nadvoreshen-prostor-foto-10.jpg

na-gosti-kaj-jana-kukja-vo-taftalidje-od-400m2-so-sovrshen-nadvoreshen-prostor-foto-06.jpg

Повеќе фотки од домот на Јана:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Агнеса Органџиева: Стан во Скопје од 90m2 со уметничко дело на плафонот (фото) „Станот е изработен со помош на архитект. Неговите визии заедно со моите ги скло...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg