Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 06-10-2022


На гости кај Софија Јанева: Драстична трансформација на стан во центарот на Скопје (фото)

„Станот е 60м2 и се наоѓа во општина Центар. Почнавме да го реновираме во јануари и завршивме со реновирање во јули. Целиот процес беше доста напорен бидејќи се одлучивме на ваков чекор среде пандемија“, раскажува 27-годишната Софија Јанева.

na-gosti-kaj-sofija-janeva-stan-vo-centarot-na-skopje-01.jpg

Софија Јанева (27) е дипломиран економист и моментално работи во маркетинг агенција, а воедно се занимава и со блогерство. 

Неодамна таа со својот партнер мина низ процес на реновирање на стан во Центар, кој сега го нарекуваат свој дом.

За уредувањето на станот Софија открива за CRNOBELO.com:

„Станот е 60м2 и се наоѓа во општина Центар. Почнавме да го реновираме во јануари и завршивме со реновирање во јули.

na-gosti-kaj-sofija-janeva-stan-vo-centarot-na-skopje-04.jpg

Целиот процес беше доста напорен бидејќи се одлучивме на ваков чекор среде пандемија, но според мене вредеше целата мака бидејќи заљубена сум во новиот дом.

na-gosti-kaj-sofija-janeva-stan-vo-centarot-na-skopje-14.jpgПред

na-gosti-kaj-sofija-janeva-stan-vo-centarot-na-skopje-06.jpgПотоа

По 6 месеци реновирање, работа, уредување, солзи, смеење, возбуда, радост, можам слободно да кажем дека трудот се исплатеше.

na-gosti-kaj-sofija-janeva-stan-vo-centarot-na-skopje-13.jpgПред

na-gosti-kaj-sofija-janeva-stan-vo-centarot-na-skopje-07.jpgПотоа

Да бидам искрена, уште не е 100% завршено, но планирам секој нареден чекор да го споделувам на социјалните мрежи. 

na-gosti-kaj-sofija-janeva-stan-vo-centarot-na-skopje-03.jpg

Што направивме досега?  Кујната ја реновиравме од корен. Сменето е сè - од плочки до бела техника.

na-gosti-kaj-sofija-janeva-stan-vo-centarot-na-skopje-02.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...
На гости кај Ивана: Совршено уредено поткровје од куќа во Прилеп, со непречен поглед кон градот (фот... „Домот ни е лоциран точно под Марковите Кули во Прилеп. Поткровјето го почн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg