На гости кај Виолета: Стан од 75m2 во Скопје со светли тонови и совршена детска соба (фото)


На гости кај Виолета: Стан од 75m2 во Скопје со светли тонови и совршена детска соба (фото)

„Домот е уреден со многу љубов и не случајно преовладуваат повеќе светли и топли тонови. Она што мене ме исполнува и ми е инспирација за уредување на мојот дом е природата и светлината“, раскажува Виолета Ингилизова Миовска (27) од Скопје.

na-gosti-kaj-violeta-stan-od-75m2-vo-skopje-so-svetli-tonovi-i-sovrshena-detska-soba-foto-01.jpg

Виолета Ингилизова Миовска (27) по професија дипломиран електро инженер во приватна ИТ компанија во Скопје, сопруга на Дарко и мајка на 1-годишната Миа, со семејството живее во стан од 75m2 во Лисиче.

За уредувањето на станот таа открива за CRNOBELO.com:

„Кога почнавме со уредување на станот со сопругот идејата за целиот ентериер беше наша.

na-gosti-kaj-violeta-stan-od-75m2-vo-skopje-so-svetli-tonovi-i-sovrshena-detska-soba-foto-07.jpg

Како извор на инспирација ја користевме платформата Пинтерест.

na-gosti-kaj-violeta-stan-od-75m2-vo-skopje-so-svetli-tonovi-i-sovrshena-detska-soba-foto-03.jpg

Домот е уреден со многу љубов и не случајно преовладуваат повеќе светли и топли тонови.

na-gosti-kaj-violeta-stan-od-75m2-vo-skopje-so-svetli-tonovi-i-sovrshena-detska-soba-foto-02.jpg

Она што мене ме исполнува и ми е инспирација за уредување на мојот дом е природата и светлината.

na-gosti-kaj-violeta-stan-od-75m2-vo-skopje-so-svetli-tonovi-i-sovrshena-detska-soba-foto-04.jpg

Во летниот период поголем дел од денот, особено вечерите, ги поминуваме на балконот.

Обожавам цвеќиња, па летниот период обично балконот ни е исполнет со многу цвеќиња, секако колку дозволува просторот.

na-gosti-kaj-violeta-stan-od-75m2-vo-skopje-so-svetli-tonovi-i-sovrshena-detska-soba-foto-06.jpg

Периодот преовладуваат новогодишните декорации во нашиот дом, заради празниците кои следуваат.

na-gosti-kaj-violeta-stan-od-75m2-vo-skopje-so-svetli-tonovi-i-sovrshena-detska-soba-foto-15.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...
Во домот на Мартин: Уникатен стан со кровна градина во Градски ѕид во Скопје (фото) „Интересно е што станот се наоѓа во централно градско подрач...
Kуќичка со галерија: Совршен мини дом за млад пар Подгответе се да бидете воодушевени! Со површина од само 33 метри квадратни, ова...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg