На гости кај Катерина: Новогодишно украсен дом во Скопје, со елка стара 20 години (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


На гости кај Катерина: Новогодишно украсен дом во Скопје, со елка стара 20 години (фото)

„Празниците ми се омилени бидејќи ми будат убави спомени и ме навраќаат во детството. Елката, новогодишните украси и божиќните песни ми даваат чувство на топлина и буквално не ми се излегува од домот поради убавиот амбиент“, раскажува Катерина Павловска (31) за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-katerina-novogodishno-ukrasen-dom-vo-skopje-so-elka-stara-20-godini-foto-01.jpg

Катерина Павловска (31), по професија маркетинг менаџер, родена е во Хамбург, Германија, а живее во семејна куќа во Скопје.

Живее во куќата во која израснала со нејзиното семејство, но од пред неколку години во неа живее сама со својот сопруг и нивното маче Мици.

na-gosti-kaj-katerina-novogodishno-ukrasen-dom-vo-skopje-so-elka-stara-20-godini-foto-03.jpg

Таа комплетно ја реновирала куќата во која израснала, а омилен дел од годината и се новогодишните и божиќните празници, па по тој повод нејзиниот дом изгледа како сцена од празнична бајка.

За љубовта кон китењето на својот дом Катерина открива за CRNOBELO.com:

„Божиќните и новогодишните празници ми се омилени бидејќи ми будат убави спомени и ме навраќаат во детството.

na-gosti-kaj-katerina-novogodishno-ukrasen-dom-vo-skopje-so-elka-stara-20-godini-foto-02.jpg

Елката, новогодишните украси и божиќните песни ми даваат чувство на топлина и буквално не ми се излегува од домот поради убавиот амбиент.

na-gosti-kaj-katerina-novogodishno-ukrasen-dom-vo-skopje-so-elka-stara-20-godini-foto-07.jpg

Бидејќи сум голем љубител на ентериерот и декорирањето, секогаш следам и се инспирирам претежно од страната Pinterest.

na-gosti-kaj-katerina-novogodishno-ukrasen-dom-vo-skopje-so-elka-stara-20-godini-foto-08.jpg

Обожавам хартиени светлечки ѕвезди, тие ме потсеќаат на патувањата во Германија. Голем љубител сум на лед свеќи и лед сијалички.

na-gosti-kaj-katerina-novogodishno-ukrasen-dom-vo-skopje-so-elka-stara-20-godini-foto-10.jpg

Со китење најчесто започнувам на 01.12. и се одвива во повеќе фази.

na-gosti-kaj-katerina-novogodishno-ukrasen-dom-vo-skopje-so-elka-stara-20-godini-foto-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg