На гости кај Агнеса Органџиева: Стан во Скопје од 90m2 со уметничко дело на плафонот (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


На гости кај Агнеса Органџиева: Стан во Скопје од 90m2 со уметничко дело на плафонот (фото)

„Станот е изработен со помош на архитект. Неговите визии заедно со моите ги склопивме во една многу интересна приказна. Секој детаљ зборува за минатото на Италија и сегашноста“, вели Агнеса Органџиева (38) за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-agnesa-organdjieva-stan-vo-skopje-od-90m2-so-umetnichko-delo-na-plafonot-foto-01.jpg

Агнеса Органџиева (38), дипломиран правник, живее во стан од 90m2 во скопската населба Кисела Вода.

Периодов таму владее вистинска новогодишна атмосфера.

За уредувањето на станот Агнеса открива за CRNOBELO.com:

„Идејата за уредување на овој стан е лично моја, бидејќи уживам во игрите на стилот.

na-gosti-kaj-agnesa-organdjieva-stan-vo-skopje-od-90m2-so-umetnichko-delo-na-plafonot-foto-06.jpeg

Тука многу добро се гледа дека е модернистички со доза на стилски детали.

na-gosti-kaj-agnesa-organdjieva-stan-vo-skopje-od-90m2-so-umetnichko-delo-na-plafonot-foto-09.jpeg

Станот е изработен со помош на архитект. Неговите визии заедно со моите ги склопивме во една многу интересна приказна.

na-gosti-kaj-agnesa-organdjieva-stan-vo-skopje-od-90m2-so-umetnichko-delo-na-plafonot-foto-02.jpeg

Секој детаљ зборува за минатото на Италија и сегашноста.

na-gosti-kaj-agnesa-organdjieva-stan-vo-skopje-od-90m2-so-umetnichko-delo-na-plafonot-foto-08.jpeg

Инспирација оттаму е уметничкото дело што е поставено на плафонот со помош на вакуум, како и големата силуета во дневниот престој. 

na-gosti-kaj-agnesa-organdjieva-stan-vo-skopje-od-90m2-so-umetnichko-delo-na-plafonot-foto-05.jpeg

Во овој стан секој детаљ ми е омилен бидејќи каде и да седнам или застанам убавината и енергијата е иста.“

na-gosti-kaj-agnesa-organdjieva-stan-vo-skopje-od-90m2-so-umetnichko-delo-na-plafonot-foto-07.jpeg

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Софија Јанева: Драстична трансформација на стан во центарот на Скопје (фото) „Станот е 60м2 и се наоѓа во општина Центар. Почнавме да го реновираме во јануар...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg