На гости кај Мими: Стан во Скопје со детали во златна боја и балкон со многу цвеќе (фото)


На гости кај Мими: Стан во Скопје со детали во златна боја и балкон со многу цвеќе (фото)

„Од терасата имаме преубав поглед со зеленило и се надевам ќе уживаме уште долго во него, додека не ни изградат згради...“, раскажува Мимоза Мирчевска (37) за CRNOBELO.com за домот во кој живее со сопругот и двата сина.

na-gosti-kaj-mimi-semejna-kukja-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-i-balkon-so-mnogu-cvekje-foto-01.jpg

Мимоза (Мими) Мирчевска (37), вработена во семејна фирма, живее во скопската населба Кисела вода, Расадник, во стан од 60m2 со сопругот Спире и двата сина Иван и Мартин.

Вели дека омилен дел од домот ѝ е балконот, кој на пролет е вистинска цветна бајка.

na-gosti-kaj-mimi-semejna-kukja-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-i-balkon-so-mnogu-cvekje-foto-16.jpg

За уредувањето на домот таа открива за CRNOBELO.com:

„Во домот секоја година додаваме по нешто ново и најважно ни е во него да се чувствуваме пријатно.

na-gosti-kaj-mimi-semejna-kukja-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-i-balkon-so-mnogu-cvekje-foto-02.jpg

Пред две години ги реновиравмее бањата и дневната соба.

na-gosti-kaj-mimi-semejna-kukja-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-i-balkon-so-mnogu-cvekje-foto-04.jpg

Идеите за уредување се претежно мои.

na-gosti-kaj-mimi-semejna-kukja-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-i-balkon-so-mnogu-cvekje-foto-12.jpg

Во ентериерот преовладуваат сивата нијанса и земјените тонови со златни детали.

na-gosti-kaj-mimi-semejna-kukja-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-i-balkon-so-mnogu-cvekje-foto-07.jpg

na-gosti-kaj-mimi-semejna-kukja-vo-skopje-so-detali-vo-zlatna-boja-i-balkon-so-mnogu-cvekje-foto-15.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg