На гости кај Елена Илиевски во Германија: Дом на Македонка со сиво-црни тонови и совршена тераса (фото)

Кујната гледавме да биде функционална, да има простор за сè што е неопходно да се складира во шкафчињата.

na-gosti-kaj-elena-ilievski-vo-germanija-dom-na-makedonka-so-sivo-crni-tonovi-i-sovrshena-terasa-foto-16.jpg

Неодамна започнав нов проект за уредување на зачините (on a budget) со веќе употребувани тегли и сметам дека е практично  и изгледа убаво за око. 

na-gosti-kaj-elena-ilievski-vo-germanija-dom-na-makedonka-so-sivo-crni-tonovi-i-sovrshena-terasa-foto-18.jpg

Кафе катчето ми дава можност да експериментирам со вкусови и да подготвувам разни видови на кафе. Тоа е едно ќоше во мојот дом без кое не би можела да замислам едно утро.

na-gosti-kaj-elena-ilievski-vo-germanija-dom-na-makedonka-so-sivo-crni-tonovi-i-sovrshena-terasa-foto-15.jpg

Балконот односно т.н. тропски рај е концепт кој нас лично нè одржува во живот во Германија. Тука има доста тмурни, врнежливи денови, па често знаеме да побегнеме од реалноста уживајќи во утринското кафе опкружени во зеленило. 

na-gosti-kaj-elena-ilievski-vo-germanija-dom-na-makedonka-so-sivo-crni-tonovi-i-sovrshena-terasa-foto-22.jpg

Повеќе фотографии од домот на Елена и Давид:

na-gosti-kaj-elena-ilievski-vo-germanija-dom-na-makedonka-so-sivo-crni-tonovi-i-sovrshena-terasa-foto-13.jpg

na-gosti-kaj-elena-ilievski-vo-germanija-dom-na-makedonka-so-sivo-crni-tonovi-i-sovrshena-terasa-foto-14.jpg

na-gosti-kaj-elena-ilievski-vo-germanija-dom-na-makedonka-so-sivo-crni-tonovi-i-sovrshena-terasa-foto-17.jpg

na-gosti-kaj-elena-ilievski-vo-germanija-dom-na-makedonka-so-sivo-crni-tonovi-i-sovrshena-terasa-foto-19.jpg

na-gosti-kaj-elena-ilievski-vo-germanija-dom-na-makedonka-so-sivo-crni-tonovi-i-sovrshena-terasa-foto-20.jpg

© CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg