На гости кај Александра: Стан во Скопје во кој доминираат розовата и белата боја (фото)

„Кога станува збор за тоа на кој начин се одлучив за розовата боја, сакав да е нешто тренди во моментот, во исто време да е нешто нежно и женствено, да делува отмено, а најважно од сè да внесе живот и свежина во мојот дом“, раскажува Александра Стојанова од Скопје, одделенски наставник во основно училиште.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-01.jpg

Александра Стојанова од Скопје е одделенски наставник во основното училиште „Д.П.Г.-Беровски“, а нејзина втора љубов е работата во нејзиното ателје за декорации.

Исто така, ужива во уредувањето на ентериерот, а за тоа доказ е нејзиниот стан во скопската населба Влае.

За уредувањето на нејзиниот дом Александра открива за CRNOBELO.com:

„Секој детаљ во мојот дом е одбран со многу љубов и внимание, а со тоа домот добива една хармонична нота на релаксирачко место за одмор и вистинско уживање.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-11.jpeg

Малите работи го прават животот поубав, па затоа сметам дека декорот во секој дом е суштински сегмент во уредувањето.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-18.jpg

Предизвик беше да се создаде нешто вакво, водена единствено од своите сопствени замисли и идеи. Можеби патот е тежок, но задоволството на крајот не се опишува со зборови.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-13.jpeg

Горда сум на она што го добив како краен производ – место кое стана мое катче за уживање, прибежиште од сиот хаос во кој живееме и трката со времето во која постојано итаме.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-09.jpeg

На крајот на денот, битно е каде ќе ја затвориме вратата и ќе си го најдеме мирот.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-07.jpeg

Кога станува збор за тоа на кој начин се одлучив за розовата боја, сакав да е нешто тренди во моментот, во исто време да е нешто нежно и женствено, да делува отмено, а најважно од сè да внесе живот и свежина во мојот дом.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-02.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото) „Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме ...
На гости кај Јасмина и Дејан: Стан од 70m2 во Скопје со темни тонови и совршен поглед (фото) „Пред 5 години кога го уредувавме празниот стан, се водевме по водечките трендов...
На гости кај Јулинда и Рилинд: Стилски стан во Скопје со кујна со отворени полици (фото) „Островот е централниот момент на нашата кујна и дом и иако просторот не ни дозв...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg