На гости кај Александра: Стан во Скопје во кој доминираат розовата и белата боја (фото)

Класичен ходник немам, па морав добро да внимавам во однос на оплеменувањето на делот кај влезот, каде ќе го одделам влезот од кујната и дневниот простор.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-20.jpeg

Затоа, на самиот влез е поставен чевларникот кој е лично моја замисла, го исцртав и испланирав така што ќе може да биде поделен на повеќе делови, каде ќе можам да ги поделам чевлите по сезони. Знаеме дека за една жена, местото за чевли никогаш не е доволно, но овде просторот е максимално искористен.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-04_1.jpeg

Купатилото е просторно, па успеав да го уредам токму онака како што замислував. Особено искористен ми е просторот над двете машини, каде можам да го ставам сето она што сакам да ми биде постојано на дофат.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-19.jpeg

Спалната соба сакав да биде едноставна и ненатрупана.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-14.jpeg

Пеглањето ми е домашна обврска во која не гледам големо задоволство, па во спалната опремив дел каде ќе направам катче во кое пеглањето ќе биде полесно и поинтересно.“

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-15.jpeg

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-16.jpeg

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-21.jpeg

Повеќе фотографии од домот на Александра на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg