На гости кај Теодора: Модерен и луксузен стан во Охрид од 130m2 со доминација на темните тонови (фото)

Омилени детали ми се малите масички, украсите кои често ги менувам според сезоната или празниците.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-22.jpeg

Најизразен детаљ се вградените светла во ходникот (воедно единствено место во станот без природен извор на светлина и често користен за Инстаграм фотки).

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-17.jpeg

Го обожавам и катчето за разубавување каде поминувам извесен дел од времето секојдневно и делот од дневната соба каде што знам да се опуштам со добра книга и шолја чај.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-03.jpeg

Омилен делови и она што ми беше најпотребно е „walk-in“ гардероберот, кој е и најискористен и посетуван дел од станот и функционален, практичен и среден, како што му прилега на перфекционист како мене.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-12.jpeg

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-14.jpeg

Несомнено од денешен аспект тоа се смени бидејќи штотуку завршивме со уредување на собата на нашите синчиња и можам да кажам дека токму тоа беше најголемото задоволство.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-07.jpeg

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-10.jpeg

Освен што сум перфекционист јас сум жена која ужива во своето утринско кафе, па затоа терасата од пролет, па сè до доцна есен е омилен и најпосетуван дел во којшто можам да уживам и  да ги полнам батериите за да го започнам денот на вистински начин.

Неизбежен дел се лулашката и цвеќињата.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-28.jpeg

Во кујната се држевме до минимализам.“

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-25.jpeg

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-26.jpeg

Повеќе фотографии од домот на Теодора на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg