На гости кај Теодора: Модерен и луксузен стан во Охрид од 130m2 со доминација на темните тонови (фото)

„Со сопругот бевме подеднакво и максимално инволвирани во средувањето, со тоа што негова целосна посветеност имаше гостинскиот тоалет, каде е внимавано на секој детаљ, како и на целата паметна технологија во станот. Мене омилен ми е „walk-in“ гардероберот, кој е функционален, практичен и среден, како што му прилега на перфекционист како мене“, открива Tеодора Таневска Кочовска (27) од Охрид за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-01.jpg

Tеодора Таневска Кочовска (27) од Охрид, која е дипломиран правник, специјалист по деловна економија во областа Бизнис менаџмент и работи како менаџер во хотел на oхридската ривиера, живее во стан од 130m2 со својот сопруг Антонио, со кого се во исчекување на синчињата близнаци.

Во станот доминираат темните тонови и низ целиот ентериер доминира нота на елеганција и луксуз.

За уредувањето на станот Теодороа открива за CRNOBELO.com:

„Живееме во стан со ориентација југоисток/југозапад со поглед кон стариот дел на градот.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-21.jpeg

Приказната за нашиот дом започна пред 3 години, непосредно пред нашата свадба, каде што желбата за удобност, топлина и луксуз беше водилка кон креирањето на идеалниот дом.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-04.jpeg

Во станот преовладува најмногу сивата, како и златно/бронзената нијанса.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-23.jpeg

Имавме минималистички пристап кон работите со доза комфорт и топлина и тоа беше зачеток на уредувањето. Спој на различни материјали, како на модерното, така и на класиката.

Дневниот престој е местото во кое поминуваме најголем дел од денот, а она што го прави специфичен е ѕидот на средина, кој ги дели дневната и трпезаријата и во кој има вграден камин. 

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-19.jpeg

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-27.jpeg

Идејата за домот ја црпевме претежно од тоа што беше актуелно и модерно, од фотографии од Инстаграм, како и од Италија.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-18.jpeg

Но, сепак најважна ни беше удобноста и функционалноста со примена на технологијата.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-11.jpeg

Перфекционост сум по природа така што секоја работа во домот си има свое место. Цвеќињата ми се слабост, а обожавам и мирисливи свеќи, па нив може да ги забележите во скоро секоја соба.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-15.jpeg

Со сопругот бевме подеднакво и максимално инволвирани во средувањето, со тоа што негова целосна посветеност имаше гостинскиот тоалет, каде е внимавано на секој детаљ, како и на целата паметна технологија во станот.

na-gosti-kaj-teodora-moderen-i-luksuzen-stan-vo-ohrid-od-130m2-so-dominacija-na-temnite-tonovi-foto-05.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото) „Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме ...
На гости кај Јулинда и Рилинд: Стилски стан во Скопје со кујна со отворени полици (фото) „Островот е централниот момент на нашата кујна и дом и иако просторот не ни дозв...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg