На гости кај Нина: Светол стан во Скопје од 74m2 со орхидеи како главна декорација (фото)

„Во нашиот стан доминираат светлите и неутрални бои кои создаваат хармоничен и избалансиран простор. Омилено катче дефинитивно ми е собата на мојот син Матеј, а бањата ни е комбинација од мермер и дрво“, раскажува Нина Тодоровска (29) за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-01.jpg

Нина Тодоровска (29) од Скопје, дипломиран економист, со сопругот, синчето и кучето живее во стан од 74 метри квадратни во населбата Кисела Вода.

Домот на овој млад брачен пар е хармонично уреден, а на просторот посебен шарм му даваат растенијата, а особено орхидеите.

За уредувањето на домот Нина открива за CRNOBELO.com:

„Во нашиот стан доминираат светлите и неутрални бои кои создаваат хармоничен и избалансиран простор.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-02.jpeg

Мора да признаам дека инспирација и идеи црпев од Пинтерест.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-13.jpeg

Дефинитивно имаме слободен простор и функционален ентериер кои се одлика на минимализмот. А со самото тоа имаме практичен и фунционален дом.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-14.jpeg

Голем љубител сум на цвеќињата, па така во домот може да се забележи дека тие се главната декорација.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-11.jpeg

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-24.jpeg

Целиот стан е светол и сончев со оглед на тоа дека гледа на две страни, па така дневната и трпезаријата гледаат кон исток, додека спалните се свртени кон запад.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-15.jpeg

Омилено катче дефинитивно ми е собата на мојот син Матеј, каде секогаш има нешто ново што да се додаде.

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-05.jpeg

na-gosti-kaj-nina-svetol-stan-vo-skopje-od-74m2-so-orhidei-kako-glavna-dekoracija-foto-04.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Игор Митровиќ: Модерен стан од 65m2 во Аеродром со лед осветлување во сите простории (ф... „Зградата во која живеам е нова, пред нецела година се пушти во употре...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Мартина: Семејна куќа во Виница со природен камен и двор со многу дрвја (фото) „Во куќата направивме многу промени, не само во дизајнот на ентериер, туку и сит...
Мила и Дарко од Скопје се преселија во Орешани: „Градот почна да нè гуши, тука го пронајдовме својот... „Официјално се преселивме во Орешани во пролетта 2021, откако по не знам кој пат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg