Најубавиот бич бар на првиот крак во Грција, низ објективот на инстаграмџиите

Коктел под совршена шарена сенка наутро или чаша вино крај оганче навечер... Овој бич бар во Пефкохори е уникатно доживување.

najubaviot-bich-bar-na-prviot-krak-vo-grcija-niz-objektivot-na-instagramdjiite-01.jpg

Еден од најактуелните и најубави локали на првиот крак во Грција периодов е „Mamalouka Beach Bar“.

Овој бич бар се наоѓа во Пефкохори и е вистински инстаграмџиски рај.

Од уникатен ентериер до вкусна традиционална грчка кујна, „Mamalouka Beach Bar“ сигурно ќе ве освои.

Навечер ќе имате шанса да ги слушате морските бранови, покрај оганче.

Доживејте го овој локал преку објективот на инстаграмџиите:

https://www.instagram.com/p/CeUR5-NrVlk/

https://www.instagram.com/p/CerExOArJrB/

https://www.instagram.com/p/CeqdIm9LD65/

https://www.instagram.com/p/Ceb2ENhLOwH/

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хотели низ светот кои се особено популарни за фотки на Инстаграм (фото) Светот изобилува со толку многу прекрасни локации за одмор од кои ни застанува з...
Кафулето со најубав поглед кон море и магично зајдисонце на првиот крак во Грција, низ објективот на... Кафулето во Вила Стаса сè уште важи за едно од најубавите места на првиот крак в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg