Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
АРХИТЕКТ 30-01-2023


На гости кај Ана: Спектакуларно празнично украсен стан од 150m2 во Скопје (фото)

„Благодарение на моите баба, мајка и тетка уште од најмали нозе сум научена дека семејството е на прво место, па затоа го обожавам празничниот период. За мене омилен дел е осмислувањето на концептот за китење (секоја година е различен), потоа купувањето на украсите и секако вклопувањето на истите во просторот“, споделува Ана Аргировска од Скопје за својот дом во Црниче.

na-gosti-kaj-ana-spektakularno-novogodishno-ukrasen-stan-od-150m2-vo-skopje-foto-01.jpg

Ана Аргировска (26), која работи во семејна фирма за трговија, со својот син Павел (3) живее во стан од 150m2 во скопската населба Црниче.

Периодов нејзиниот дом е вистинска празнична бајка со многу декорации и сијалички.

За уредувањето и китењето на домот, Ана открива за CRNOBELO.com:

„За мене домот претставува место каде што треба да се чувствуваме пријатно и исполнето во секој агол.

na-gosti-kaj-ana-spektakularno-novogodishno-ukrasen-stan-od-150m2-vo-skopje-foto-15.jpg

Во секој квадрат од него треба да има наш личен печат и домот треба да ги задоволува сите наши потреби и сите наши сетила.

na-gosti-kaj-ana-spektakularno-novogodishno-ukrasen-stan-od-150m2-vo-skopje-foto-04.jpg

Благодарение на моите баба, мајка и тетка уште од најмали нозе сум научена дека семејството е на прво место, па затоа го обожавам празничниот период.

na-gosti-kaj-ana-spektakularno-novogodishno-ukrasen-stan-od-150m2-vo-skopje-foto-31.jpg

Празниците секогаш за нас биле посебни, па се трудиме секогаш да креираме магична атмосфера каде што сите заедно ќе уживаме.

na-gosti-kaj-ana-spektakularno-novogodishno-ukrasen-stan-od-150m2-vo-skopje-foto-02.jpg

na-gosti-kaj-ana-spektakularno-novogodishno-ukrasen-stan-od-150m2-vo-skopje-foto-19.jpg

Мојата мајка е прекрасна жена со магични раце, посебно кога станува збор за убаво уреден дом и детали кои ни даваат пријатно чувство и идеален спој на традицијата, вистинските вредности и модерното време.

na-gosti-kaj-ana-spektakularno-novogodishno-ukrasen-stan-od-150m2-vo-skopje-foto-28.jpg

na-gosti-kaj-ana-spektakularno-novogodishno-ukrasen-stan-od-150m2-vo-skopje-foto-33.jpg

Оттаму и мојата желба на моето дете да му го овозможам истото и заедно да се радуваме и уживаме во новогодишните и божикните празници.

na-gosti-kaj-ana-spektakularno-novogodishno-ukrasen-stan-od-150m2-vo-skopje-foto-17.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото) „Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg