На гости кај Елена: Раскошен дуплекс од 130m2 во Тетово со темни тонови и луксузни детали (фото)

„Во станот преовладуваат темните тонови со акцент на сребрената боја, која асоцира на раскош и луксуз. Омилен детаљ во домот ми е сликата со крилја. Сјајните сребрени крилја на црна позадина зрачат со кул естетски шарм“, споделува Елена Деспотоска (24) од Тетово за CRNOBELO.com за уредувањето на својот дом.

na-gosti-kaj-elena-raskoshen-dupleks-od-130m2-vo-tetovo-vo-koj-dominira-crnata-boja-foto-01.jpg

Елена Деспотоска (24) од Тетово, по професија внатрешен дизајнер, веќе 6 години успешно раководи со своја фирма за внатрешно уредување и изработка на мебел.

Таа околу година и половина живее во стан дуплекс во Тетово со момчето и нивниот миленик.

Во нејзиниот луксузно опремен дом преовладуваат темните домови.

За уредувањето на нејзиниот дом открива за CRNOBELO.com:

„Мојот дом се наоѓа во Тетово, станува збор за дуплекс од 130m2.

na-gosti-kaj-elena-raskoshen-dupleks-od-130m2-vo-tetovo-vo-koj-dominira-crnata-boja-foto-02.jpeg

Во него преовладуваат темните тонови со акцент на сребрената боја, која асоцира на раскош и луксуз.

na-gosti-kaj-elena-raskoshen-dupleks-od-130m2-vo-tetovo-vo-koj-dominira-crnata-boja-foto-29.jpeg

na-gosti-kaj-elena-raskoshen-dupleks-od-130m2-vo-tetovo-vo-koj-dominira-crnata-boja-foto-06.jpeg

Често сакам да експериментирам, па така постојано ги менувам деталите.

na-gosti-kaj-elena-raskoshen-dupleks-od-130m2-vo-tetovo-vo-koj-dominira-crnata-boja-foto-22.jpeg

na-gosti-kaj-elena-raskoshen-dupleks-od-130m2-vo-tetovo-vo-koj-dominira-crnata-boja-foto-21.jpeg

На самата комода во дневната соба е поставен камин, кој прави тој дел да ми е еден од омилените делови за релаксација во домот.

na-gosti-kaj-elena-raskoshen-dupleks-od-130m2-vo-tetovo-vo-koj-dominira-crnata-boja-foto-30.jpeg

Во домот недостигаат уште детали, за кои сега сум во потрага.

na-gosti-kaj-elena-raskoshen-dupleks-od-130m2-vo-tetovo-vo-koj-dominira-crnata-boja-foto-23.jpeg

na-gosti-kaj-elena-raskoshen-dupleks-od-130m2-vo-tetovo-vo-koj-dominira-crnata-boja-foto-20.jpeg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Јасмина и Дејан: Стан од 70m2 во Скопје со темни тонови и совршен поглед (фото) „Пред 5 години кога го уредувавме празниот стан, се водевме по водечките трендов...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Игор Митровиќ: Модерен стан од 65m2 во Аеродром со лед осветлување во сите простории (ф... „Зградата во која живеам е нова, пред нецела година се пушти во употре...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Мартина: Семејна куќа во Виница со природен камен и двор со многу дрвја (фото) „Во куќата направивме многу промени, не само во дизајнот на ентериер, туку и сит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg