Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото)

„Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме во заедничкото семејно китење на домот. Омилени простории во домот ни се кујната и детските соби“, споделува Розалиа Митрев (37) од Кавадарци за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-01.jpg

Розалиа Митрев (37) од Кавадарци, по професија мејкап артист, со своето семејство живее во куќа од 110m2.

Вели дека најмногу време со семејството минуваат во детските соби, каде за нејзините дечиња има прекрасни кревети со балдахини.

За уредувањето на нејзиниот дом таа открива за CRNOBELO.com:

„За уредувањето на ентериерот се грижиме заедно со сопругот веќе 10 години.

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-02.jpg

Постојано нешто менуваме, за кујната морам да признаам од самиот почеток најмногу се грижи мојот сопруг, како за уредување така и за готвење. Тој ужива повеќе од мене во тоа.

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-09.jpg

Семејно пак сите заедно најмногу уживаме во детските креветчиња на Сузана и Андреј додека читаме книга или гледаме филм.  

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-05.jpg

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-04.jpg

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-03.jpg

Дечките ми помагаат во новогодишните китенки, на радоста ѝ нема крај периодов.

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-11.jpg

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg