На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото)

„Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме во заедничкото семејно китење на домот. Омилени простории во домот ни се кујната и детските соби“, споделува Розалиа Митрев (37) од Кавадарци за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-01.jpg

Розалиа Митрев (37) од Кавадарци, по професија мејкап артист, со своето семејство живее во куќа од 110m2.

Вели дека најмногу време со семејството минуваат во детските соби, каде за нејзините дечиња има прекрасни кревети со балдахини.

За уредувањето на нејзиниот дом таа открива за CRNOBELO.com:

„За уредувањето на ентериерот се грижиме заедно со сопругот веќе 10 години.

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-02.jpg

Постојано нешто менуваме, за кујната морам да признаам од самиот почеток најмногу се грижи мојот сопруг, како за уредување така и за готвење. Тој ужива повеќе од мене во тоа.

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-09.jpg

Семејно пак сите заедно најмногу уживаме во детските креветчиња на Сузана и Андреј додека читаме книга или гледаме филм.  

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-05.jpg

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-04.jpg

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-03.jpg

Дечките ми помагаат во новогодишните китенки, на радоста ѝ нема крај периодов.

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-11.jpg

na-gosti-kaj-rozalia-semena-kukja-od-110m2-vo-kavadarci-so-detski-sobi-so-baldahini-foto-08.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Јасмина и Дејан: Стан од 70m2 во Скопје со темни тонови и совршен поглед (фото) „Пред 5 години кога го уредувавме празниот стан, се водевме по водечките трендов...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Игор Митровиќ: Модерен стан од 65m2 во Аеродром со лед осветлување во сите простории (ф... „Зградата во која живеам е нова, пред нецела година се пушти во употре...
На гости кај Мартина: Семејна куќа во Виница со природен камен и двор со многу дрвја (фото) „Во куќата направивме многу промени, не само во дизајнот на ентериер, туку и сит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg