На гости кај Стефанија: Стан во Скопје во кој доминира розовата боја и слики што се семејно наследство (фото)

„Станот е купен со макотрпен труд, пот, работа и целиот е уреден по мои желби и правила. Ја одбрав розовата боја како нешто што ме отсликува мене. Сликата на татко ми е еден од главните детали во дневната соба“, споделува Стефанија Трајческа од Скопје за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-stefanija-stan-vo-skopje-vo-koj-dominira-rozovata-boja-i-fotografiite-koi-se-semejno-nasledstvo-foto-01.jpg

Стефанија Трајческа , дипломиран специјален едукатор и рехабилитатор, основач и управител на првиот центар во Македонија за рана интервенција и стимулација на деца и возрасни, живее во стан од околу 50m2, кој се наоѓа скопската населба Кисела Вода.

Станот е купен со многу работа и труд, па затоа и уредувањето на истиот го направила според своите желби, соништа и замисла.

За уредувањето на нејзиниот дом Стефанија открива за CRNOBELO.com:

„Кога се работи за дом и Стефи, мора да биде свежо, бело, светло, мирно и љубено. 

na-gosti-kaj-stefanija-stan-vo-skopje-vo-koj-dominira-rozovata-boja-i-fotografiite-koi-se-semejno-nasledstvo-foto-06.jpg

Имам многу хаотичен живот и кога ќе дојдам дома, сакам да ми биде мирно и топло.

na-gosti-kaj-stefanija-stan-vo-skopje-vo-koj-dominira-rozovata-boja-i-fotografiite-koi-se-semejno-nasledstvo-foto-08.jpg

Најмногу уживам на мојата тераса, која е направена за мој мир.

na-gosti-kaj-stefanija-stan-vo-skopje-vo-koj-dominira-rozovata-boja-i-fotografiite-koi-se-semejno-nasledstvo-foto-13.jpg

Станот е купен со макотрпен труд, пот, работа и целиот е уреден по мои желби и правила.

na-gosti-kaj-stefanija-stan-vo-skopje-vo-koj-dominira-rozovata-boja-i-fotografiite-koi-se-semejno-nasledstvo-foto-10.jpg

Секој агол е запазен, исполнет со најмодернистички детали, испреплетени со традиција. 

na-gosti-kaj-stefanija-stan-vo-skopje-vo-koj-dominira-rozovata-boja-i-fotografiite-koi-se-semejno-nasledstvo-foto-12.jpg

Ја одбрав розовата боја како нешто што ме отсликува мене.

na-gosti-kaj-stefanija-stan-vo-skopje-vo-koj-dominira-rozovata-boja-i-fotografiite-koi-se-semejno-nasledstvo-foto-05.jpg

Кога се спомнува Стефи мора да биде розово, па не постоеше шанса да се испушти и кога се работи за мојот дом.

na-gosti-kaj-stefanija-stan-vo-skopje-vo-koj-dominira-rozovata-boja-i-fotografiite-koi-se-semejno-nasledstvo-foto-07.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Александра: Празнично украсен стан во Скопје, во кој е накитено дури и во кујната (фото... „Традиционално, украсувањето во мојот дом започнува од нејзиното височество - ел...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...
На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...
На гости кај Симона: Современ стан во Скопје со доминација на темни тонови и совршено зајдисонце (фо... „Главниот фокус во дневната соба е на масивната сива гарнитура од букле материја...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg