9 работи во домот, кои изгледаат одлично на фотки, но се непрактични во реалноста

Oвален мијалник: Изгледа модерно, за разлика од стандардните, но покрај однатре, овој мијалник треба да го чистите и однадвор, затоа што прска вода и се создава мувла.

9-raboti-za-domot-koi-izgledaat-odlichno-na-fotki-no-se-nepraktichni-vo-realnosta-01.jpg

Да се опреми дом навистина не е лесна работа и секој прави некоја грешка за која подоцна се кае.

Понекогаш во искушение сме да направиме таков избор поради ниската цена, понекогаш поради актуелните трендови...

Работи за домот, кои изгледаат одлично на фотки, но се непрактични во реалноста:

Овален мијалник

Изгледа модерно, за разлика од стандардните, но покрај однатре, овој мијалник треба да го чистите и однадвор, затоа што прска вода и се создава мувла.

9-raboti-za-domot-koi-izgledaat-odlichno-na-fotki-no-se-nepraktichni-vo-realnosta-02.jpg

Врата на лизгање

Тие се одлични за рационално користење на просторот во помали станови, но од друга страна не се практични затоа што ги пропуштаат мирисите и звуците.

9-raboti-za-domot-koi-izgledaat-odlichno-na-fotki-no-se-nepraktichni-vo-realnosta-03.jpg

Ламби со хартиени делови

Тие се евтини и изгледаат интересно, но ќе ви бидат потребни „специјални“ вештини за да ја соберете прашината од нив и да ги исчистите, без да ги оштетите.

9-raboti-za-domot-koi-izgledaat-odlichno-na-fotki-no-se-nepraktichni-vo-realnosta-04.jpg

Дебели теписи

Тие се меки и пријатни на допир, но екстремно тешки за одржување. По извесен период губат на волумен и не изгледаат така привлечно, како на почетокот.

9-raboti-za-domot-koi-izgledaat-odlichno-na-fotki-no-se-nepraktichni-vo-realnosta-11.jpg

Уште 4 работи на следната страница...Би можело да ве интересира:

Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
20 идеи како да додадете топлина и модерен изглед во домот со дрвени панели (фото) Изгледаат одлично како декорација на мал дел од ѕидот, но слободно можете да пре...
4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
Како да ѝ дадете луксузен изглед на бањата со минималистички златни детали? (фото) Златната боја изгледа одлично во бањата, а доволно е да замените само неколку де...
Работи во домот заради кои гостите ќе ве озборуваат како неуредна личност Исчистете ги влакната од миленичињата, соберете го презреаното овошје. На кои де...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg