Дворче во битолско направено со мерак - летниковец, маса од буре и многу цвеќе (фото)

Кога имате цвеќе и зеленило од сите страни, како и уникатни изработки, тогаш вкусот на кафето е уште поубав... Ѕирнете во мини рајот на Соња од Долно Оризари.

dvorche-vo-bitolsko-napraveno-so-merak-so-letnikovec-masa-od-bure-i-mnogu-cvekje-foto-01.jpg

Замислете утринско кафе среде овој зелен рај, направен со толку многу љубов?

Оградички од дрво, летниковец, уникатна маса направена од буре и што уште не.

dvorche-vo-bitolsko-napraveno-so-merak-so-letnikovec-masa-od-bure-i-mnogu-cvekje-foto-02.jpg

Кога има креативност и љубов, тогаш има и атмосфера како во дворот на Соња во битолско Долно Оризари.

Таа објави фотографии од својот мал рај во Фејсбук групата „Дворчето“.

dvorche-vo-bitolsko-napraveno-so-merak-so-letnikovec-masa-od-bure-i-mnogu-cvekje-foto-03.jpg

Атмосферата во дворчето на Соња:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
Дворче во Градско со лулашки личи на вистинско игралиште и е сон за секое дете (фото) Освен лулашките, во дворчето на Даниела и Томе има и летниковец со хамок, но и и...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...
Во дворчето на Соња Атанасова - чевли искористени како саксии, детски велосипед како украс на дрво (... Дворчето на Соња Атанасова е вистински приказ за моќта на креативноста. Има дури...
Рајско дворче во Скопје со палми, црквичка и петунии во разни бои (фото) Лесно е да побегнете од летните горештини ако имате куќа и дворче со многу зелен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg