Креативни празнични декорации со сијалички

За време на новогодишните празници разгорете ја магијата на шарените сијалички на малку поинаков начин.

kreativni-praznicni-dekoracii-so-sijalicki-01

Доколку ви здодеаа едноличните декорации неколку години по ред, време е да ја покажете вашата креативност.

Кога станува збор за надворешна декорација на дворот или терасата, постојат голем број идеи со кои може да го замените стандардното редење на сијаличките покрај вратата и прозорите.

Испробајте да ги вклопите во растенијата и дрвцата кои ги имате во дворот. Земете неколку бамбусови топки со различни големини, замотајте ги со сијалички и поставете ги било каде на терасата.

Висечките саксии кои најверојатно се празни на ниските температури исто така замотајте ги и наполнете ги со интересни лампиони или шишарки.

kreativni-praznicni-dekoracii-so-sijalicki-1

kreativni-praznicni-dekoracii-so-sijalicki-2

kreativni-praznicni-dekoracii-so-sijalicki-3

kreativni-praznicni-dekoracii-so-sijalicki-4

Внатрешните декорации со сијалички се исто толку интересни. Наместо на елката или пак на сводот над вратата, оваа година наредете ги на завесата или пак залепете ги на ѕидот во некој интересен облик, како на пример мини елка или снегулки.

Замотајте ги околу сликите, декоративните сувенири или пак зеленилото. Исто така можете да направите уникатна светилка доколку ги ставите во шише или стаклен сад.

Ќе добиете разнобојно, новогодишно осветлување на спалната или дневната соба. Во стаклениот сад исто така можете да додадете стаклени лампиони од кои ќе се одбива светлината, за празничен и по малку романтичен ефект.

kreativni-praznicni-dekoracii-so-sijalicki-5

kreativni-praznicni-dekoracii-so-sijalicki-6

kreativni-praznicni-dekoracii-so-sijalicki-7

kreativni-praznicni-dekoracii-so-sijalicki-8

kreativni-praznicni-dekoracii-so-sijalicki-9

kreativni-praznicni-dekoracii-so-sijalicki-10

Би можело да ве интересира:

4 трендови за уредување на двор што се хит сезонава (и 3 кои се демоде) Наместо пластични вазни за цвеќиња, изберете керамички со рустикален изглед, а г...
Предлози за украсување со кои ќе внесете празнична магија во бањата (фото) На бањата можете да ѝ дадете новогодишен дух така што ќе ставите крпи во црвено-...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
Како да го декорирате балконот во италијански стил со само 4 детали? Столчиња од ковано железо и растенија како лаванда – доволно е да промените само...
Како да му го подобрите изгледот на стариот (и евтин) мебел, без да потрошите многу пари? Скријте ја старата гарнитура со убави прекривки и декоративни перници, а стаклен...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg