Паметна употреба на сосема обични предмети


Паметна употреба на сосема обични предмети

Многу предмети во домот може да имаат сосема различна намена од онаа оригиналната. Пред да купите било што, погледнете ги овие неколку идеи како може да ги искористите предметите од кујната или гаражата. Можеби веќе го имате она што ви е потребно...

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-01


Затворачи за кеси, направени од тапа за шише

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-02

Со коноп замотајте ги каблите, за да изгледаат како декорација во било која соба

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-03

Користете ги послужавниците за складирање на козметиката и накитот

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-04

Претворете ги кориците од стариот албум во голема чанта во која ќе ги складирате детските боички

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-05

Користете ги закачалките како држачи за весник

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-06

Користете стаклени чашки со интересни форми како калапи за сладолед

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-07

Малата неискористена фиока е одлична мини полица

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-08

Елегантните чашки претворете ги во саксии

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-09

Искористете ги старите и меки чорапи како крпи за прашина

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-10

Закачалката за фустани или пантолони е одличен држач за списанието со рецепти

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-11

Или пак искористете ја тавата како подлога за магнети

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-12

Вишокот кутија за очила е одлична за полначот и слушалките од телефонот

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-13

Фото албум за бизнис картички

pametna-upotreba-na-sosema-obicni-predmeti-14

Би можело да ве интересира:

Предмети од домот кои не треба да ги фрлате пред селење Многу луѓе преселувањето го користат како прилика да фрлат работи кои одамна не ...
7 идеи како да го освежите ентериерот на вашиот дом оваа 2021 Инвестирајте во големи растенија, не се евтини, но ќе му дадат шарм на просторот...
Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg