Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Декорирајте го домот со рачно изработени украси

Празничната еуфорија веќе одамна е во полн ек, па не е ни чудо што многумина веќе започнаа со изработка на домашни декорации, украсување на новогодишните елки и изложување на венчињата за врата.

dekorirajte-go-domot-so-racno-izraboteni-ukrasi-01

Но, ако вие сè уште не сте дошле до идеја како сето тоа да го изведете, не очајувајте, имаме интересни предлози кои ќе го подигнат вашето расположение.

Пред да започнете, размислете какви материјали имате на располагање и на каде ќе се насочите - дали ќе изработите венче за на врата, дали ќе ги обновите старите лампиони или пак сакате некој сувенир со кој ќе ги пополните едноличните полици.

Вклучете ги најблиските или најмладите кои секогаш имаат свежи, забавни идеи и започнете да експериментирате!

Ова се неколку наши идеи кои веруваме дека ќе ви послужат:

Би можело да ве интересира:

Немаат врата во бањата, уредувале по Пинтерест – Мила Кунис и Ештон Кучер го покажаа домот, за кој г... „Сакавме куќата која е изградена од 1930-ите години да изгледа како стара штала,...
На гости кај Драгана: Есенска бајка во стан во Гостивар со тикви и цвеќе (фото) „Многумина ќе речат во есен има магливи утра, дождови и ветер, но јас ја са...
12 грешки во уредувањето на бањата кои ги прават неуредни луѓе Рѓосани метални површини, излупени цевки, купишта облека, еден тон козметика врз...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg