Фото предлози: Домашни декорации во боите на есента

Можеби ви се чини прерано, но сега е идеално време за есенските подготовки на домот. Времето залади, врнежливиот септември штотуку започна, па токму затоа потребна ви е потопла атмосфера во домот.

foto-predlozi-esenski-dekoracii-vo-boite-na-esenta-01.jpg

Ако летово се истрошивте и не ви се одвојува дел од буџетот за скапи промени и декорации, можете да ги изработите сами или со помош на најмладите.

Потребни ви се суви листови, свеќи, гранчиња, по некој есенски плод и многу свеќи.

Сè останато препуштете и го на фантазијата.

Во продолжение ви нудиме мала помош како брзо и едноставно да им дадете есенски дух на предметите кои веќе ги имате.

Ќе се зачудите од моќта на портокаловите и кафени нијанси.

Би можело да ве интересира:

Предмети кои се „магнет за малер“ во домот, според Фенг шуи Начинот на којшто го уредуваме домот, доста зборува за нас, но според Фенг шуи п...
Како да му дадете луксузен изглед на домот, со малку пари? Завеси од подот до таванот, многу растенија и три извори на светлина се само дел...
4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...
Кај Драгана дома: Есенски украсен стан во Гостивар со тикви во сите форми и бои и суво цвеќе (фото) „Препознатливо за мене е што во мојот дом секогаш сè е украсено во зависност кој...
Трендови за уредување што ќе бидат хит и трендови што ќе исчезнат во 2024-та Дизајните инспирирани од природата стануваат сè популарни, додека доминацијата н...
Идеи за декорирање со кои ќе ја внесете пролетта во домот, без многу пари Свежо цвеќе, мирисливи свеќи и декортивни перници со „весели“, пролетни мотиви.....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg