30 пролетни идеи: Најубавите минијатурни тераси (фото)

Сите оние кои живеат во срцето на градските гужви, знаат колку драгоцено место е балконот или терасата на која барем за момент може да се исклучите и да ги впиете првите или последни сончеви зраци.

30-proletni-idei-najubavite-minijaturni-terasi-foto-001.jpg

Затоа, не дозволувајте овој простор да се претвори во складиште, туку максимално искористете го.

Можеби сте скептични и не верувате дека минијатурниот простор може да се претвори во оаза, но се лажете.

Доброто е што не ви требаат многу пари за уредување на малите тераси и балкони.

Често пати доволно е да ставите едно или две столчиња, да ги покриете со пернички или меко ќебе, а ако не сте задоволни од изгледот на оградата секогаш можете да закачите саксии цвеќе.

По овие 30 идеи нема да имате издржано оправдување зошто вашата тераса е сè уште несредена:

Би можело да ве интересира:

Идеи за декорирање со кои ќе ја внесете пролетта во домот, без многу пари Свежо цвеќе, мирисливи свеќи и декортивни перници со „весели“, пролетни мотиви.....
Идеи за уредување на тераса: Столчиња и лулашки кои одлично се вклопуваат и во мал простор (фото) Ако сакате да го освежите изгледот на терасата и таа да ви стане омиленото место...
18 идеи од Пинтерест за стилско уредување мала бања (фото) Ако имате мала бања, не очајувајте - постои начин да ставите сè на едно место, а...
5 креативни идеи како да ги изложите цртежите на вашите деца во домот Направете галерија на ѕидот или закачете ги на жица - постојат многу начини на к...
7 застарени работи во домот кои (конечно) треба да ги исфрлите и да ги замените со нови   Во времето на паметната технологија, реалност станаа и прекинувачите кои работат...
4 бои кои не треба да доминираат во вашиот дом (делуваат застарено) Сивата, црната, сината и зелената се бои на кои треба да заборавите оваа година,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg