Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Како да го направите креветот најудобното место на светот?

Нема ништо подобро од легнувањето во топол мек кревет или утринското станување под дневната светлина препокриени во дебела постелнина и уживање во мирисот на кафе кој се шири од кујната.

kako-da-go-napravite-krevetot-najudobnoto-mesto-na-svetot-02.jpg

Токму затоа, креветот е оној дел од домот кој бара најмногу внимание да му посветите и да си го направите што е можно поудобен и топол, не само за ладните денови, туку и по завршувањето на секоја напорна работна недела.

Тоа можете да го постигнете со многу мали и едноставни промени во уредувањето кои се направени со многу љубов и се посветени на вашиот сон.

Можете да додадете светилки на ѕидот, па навечер да имате поромантичен простор, да ја надополните постелнината со што е можно повеќе ќебиња и перници, да додадете мек или крзнен тепих покрај креветот или материјал кој ќе виси околу вашиот кревет.

Во секој случај, сè што ви е потребно се меки и топли материјали во големи количини за креветот да го претворите во мал рај каде ќе уживате.

Еве неколку идеи за инспирација:

Би можело да ве интересира:

Кај Анета дома: „Големата гарнитурата ми е погодок, а малиот број на фиоки во кујната ми е промашува... „Ја обожавам белата лулашка во дневната соба. Преудобна е, издржл...
7 ситници во домот што гостите сигурно ќе ги забележат (и ќе раскажат на сите за нив) Сте се запрашале ли што е она што на гостите што доаѓаат во вашиот дом веднаш им...
8 трикови за уредување со кои ќе ѝ дадете модерен изглед на вашата кујна Топлите бои се подобар избор од студените нијанси, а квалитетните кујнски апарат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg