Како да ги украсите малите станови во кои нема простор за новогодишна елка?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Како да ги украсите малите станови во кои нема простор за новогодишна елка?

Тоа што можеби имате мал стан и не сакате или не можете да имате масивни празнични декорации, не значи дека сепак не можете некако да го декорирате домот и да ја почувствувате магијата на новогодишните празници.

kako-da-gi-ukrasite-malite-stanovi-vo-koi-nema-prostor-za-novogodishna-elka-01.jpg

Постојат неколку едноставни декорации кои можете да ги направите сами:

1. Елка од салвети

Ако не сакате масивна елка или впечатливи декорации, можете да направите нешто уникатно, елка од салвети.

kako-da-gi-ukrasite-malite-stanovi-vo-koi-nema-prostor-za-novogodishna-elka-1.jpg

kako-da-gi-ukrasite-malite-stanovi-vo-koi-nema-prostor-za-novogodishna-elka-2.jpg


2. „Замрзнати“ прозорци

Со помош на обична бела паста за заби, сунѓер и форми на снегулки исечени од хартија, можете да ги декорирате прозорите.

kako-da-gi-ukrasite-malite-stanovi-vo-koi-nema-prostor-za-novogodishna-elka-3.jpg

kako-da-gi-ukrasite-malite-stanovi-vo-koi-nema-prostor-za-novogodishna-elka-4.jpg

kako-da-gi-ukrasite-malite-stanovi-vo-koi-nema-prostor-za-novogodishna-elka-5.jpg

kako-da-gi-ukrasite-malite-stanovi-vo-koi-nema-prostor-za-novogodishna-elka-6.jpg


3. Висечки венци

Доволно ви е едно парче елка или било кое друго зимзелено дрво кое во кружна форма ќе го прицврстите со конец и ќе го закачите над прозорите со црвена лента.

kako-da-gi-ukrasite-malite-stanovi-vo-koi-nema-prostor-za-novogodishna-elka-7.jpg


4. Миризлива свеќа

Новогодишните празници речиси секогаш не потсетуваат на мирисот на греено вино и цимет, а мирисот на цимет можете да го имате секогаш во домот. Потребна ви е една свеќа на која ќе наредите парчиња цимет прицврстени со декоративен конец.

kako-da-gi-ukrasite-malite-stanovi-vo-koi-nema-prostor-za-novogodishna-elka-8.jpg


5. Светлина во спалната соба

Белите светилки секогаш потсетуваат на Божиќ, но и носат мирна релаксирана атмосфера во домот, па со нив можете да ја декорирате спалната соба.

kako-da-gi-ukrasite-malite-stanovi-vo-koi-nema-prostor-za-novogodishna-elka-9.jpg


6. Декоративни елементи на прозорите

Лампионите не мора да висат исклучиво на елката, можете да ги употребите и како орнаменти на прозорите.

kako-da-gi-ukrasite-malite-stanovi-vo-koi-nema-prostor-za-novogodishna-elka-10.jpg

Уште 6 идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Декорации со кои треба да го збогатите ентериерот во домот Ако сакате вашиот дом да добие посебен шарм во кој ќе уживате да го поминете дом...
Новогодишни фенг шуи совети со кои 2020-та ќе ви започне посреќно Дрвената рамка го поврзува семејството со пријателите, украсите во висина на очи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg