Идеи како стилски да го уредите домот, без да потрошите многу
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Идеи како стилски да го уредите домот, без да потрошите многу

Досега многупати сме ви докажале дека за да бидете добро облечени или за домот да ви биде совршено уреден, не ви се потребни многу пари.

idei-kako-domot-stilski-da-go-uredite-bez-da-potroshite-mnogu-001.jpg

Можеби на фотографиите на блогерките и на ентериерите на кои им се восхитуваме изгледа дека се опремени со скапи работи, сепак тоа не мора да биде секогаш така.

Важно е само да имате креативна идеја и замисла, да додадете неколку декоративни елементи и да си поиграте со боите за домот да добие нов стилски иглед.

Доколку ви се потребни идеи, послужете се со овие едноставни совети и претворете го вашиот дом во стилско катче по ваш вкус:

Шарени перници

Перниците во повеќе додаваат светлост и го нагласуваат ентериерот кој може да добие сосема нов изглед доколку внесете боја во него.

Експериментирајте со големината и боите на перниците, комбинирајќи шарени со дезен и едноставни еднобојни за да не изгледа претерано натрупано.

idei-kako-domot-stilski-da-go-uredite-bez-da-potroshite-mnogu-02.jpg

Невообичаено огледало

Ако на ѕидот ви виси огледало со необичен облик, не само што визуелно ќе го зголемите просторот, туку ќе ја истакнете вашата индивидуалност и уникатниот стил кој нема да остане незабележан.

idei-kako-domot-stilski-da-go-uredite-bez-da-potroshite-mnogu-03.jpg

Тегли за рефус производи

За рефус производите, наместо традиционалните лимени кутии, одберете стаклени тегли или некои со интересна амбалажа и шара кои ќе додадат шарм и во кујната, а ќе бидат практични.

idei-kako-domot-stilski-da-go-uredite-bez-da-potroshite-mnogu-04.jpg

Светол тепих

Светлиот тепих внесува пријатно расположение и атмосфера во просторот и креира чувство на удобност. Експериментирајте со боите и обликот и избегнете ги здодевните обични и традиционални теписи - нема да погрешите.

idei-kako-domot-stilski-da-go-uredite-bez-da-potroshite-mnogu-05.jpg

Табли за закачување

Со овие табли визуелно ќе го разубавите просторот, а може да создадете оригинално катче во боја кое ќе ве карактеризира вас. Фотки од патувања, од најблиските, цитати, пораки, и сè што сакате секојдневно да гледате, а да изгледа стилски.

idei-kako-domot-stilski-da-go-uredite-bez-da-potroshite-mnogu-06.jpg

Оригинално и впечатливо осветлување

Во модерно време, осветлувањето не е само извор на светлина туку и модерен дел од вашиот ентериер и декор. Изборот е огромен, само треба да ја пуштите имагинацијата и да не се ограничувате со стандардни модели.

idei-kako-domot-stilski-da-go-uredite-bez-da-potroshite-mnogu-07.jpg

Уште 5 совети на следната страна...Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Идеи како да направите промена во домот без да потрошите многу пари При преуредување на домот, она што најмногу страда се нашите нерви. Почнува...
Идеи како стилски да го одвоите просторот во домот без да го затворите Кога просторот во кој живеете е мал, а мора да го одвоите, најлошо што може да н...

Најчитани неделава