11 работи кои задолжително треба да ги имате дома по 30-тата година


11 работи кои задолжително треба да ги имате дома по 30-тата година

Возраста често ја поврзуваме со она што смее, а што не смее да го носиме на себе, но никогаш не сме размислиле за поврзаноста на уредувањето на домот со годините.

11-raboti-koi-zadolzitelno-treba-da-gi-imate-doma-po-30-tata-godina-01.jpg

Овојпат се фокусираме на ситниците, но сепак важни работи кои сите 30-годишни луѓе треба да ги имаат дома:

1. Ноќна масичка

11-raboti-koi-zadolzitelno-treba-da-gi-imate-doma-po-30-tata-godina-02.jpg

2. Квалитетен душек за спиење и постелнина

11-raboti-koi-zadolzitelno-treba-da-gi-imate-doma-po-30-tata-godina-03.jpg

3. Гардеробер со закачалки и доволно закачалки за секое парче облека

11-raboti-koi-zadolzitelno-treba-da-gi-imate-doma-po-30-tata-godina-04.jpg

4. Природни цвеќиња

11-raboti-koi-zadolzitelno-treba-da-gi-imate-doma-po-30-tata-godina-05.jpg

5. Стилски додатоци во бањата и квалитетни пешкири

11-raboti-koi-zadolzitelno-treba-da-gi-imate-doma-po-30-tata-godina-06.jpg

6. Комплет сетови за јадење

11-raboti-koi-zadolzitelno-treba-da-gi-imate-doma-po-30-tata-godina-07.jpg

7. Убави, модерни чинии и чаши

11-raboti-koi-zadolzitelno-treba-da-gi-imate-doma-po-30-tata-godina-08.jpg

8. Библиотека

11-raboti-koi-zadolzitelno-treba-da-gi-imate-doma-po-30-tata-godina-09.jpg

9. Мини-канцеларија од каде ќе може да работи мирно

11-raboti-koi-zadolzitelno-treba-da-gi-imate-doma-po-30-tata-godina-10.jpg

10. Модерни, минималистички принтови во функција на слики

11-raboti-koi-zadolzitelno-treba-da-gi-imate-doma-po-30-tata-godina-11.jpg

11. Квалитетен тепих и декоративни пернички

11-raboti-koi-zadolzitelno-treba-da-gi-imate-doma-po-30-tata-godina-12.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Работи од домот со кои е време да се збогувате Свесни сте дека во домот имате многу непотребни работи, не зависно дали добиени ...
Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
12 работи кои треба да ги исфрлите од дома доколку наполнивте 30 години Ентериерот кажува многу за сопственикот на домот. Па, освен ако не сакате да ост...

Најчитани неделава