Декорации со кои треба да го збогатите ентериерот во домот

Ако сакате вашиот дом да добие посебен шарм во кој ќе уживате да го поминете домот, мора да инвестирате во некои впечатливи додатоци.

dekoracii-so-koi-treba-da-go-zbogatite-enterierot-vo-domot-01.jpg

Не мора да биде сè одеднаш, доволни се само неколку декорации и мали парчиња мебел кои ќе го сменат целосно ентериерот.

Посебно доколку живеете сами, вреди да си го направите вашето катче поудобно место за живот.

Декорации со кои треба да го збогатите ентериерот:

Тепих со впечатливи шари

dekoracii-so-koi-treba-da-go-zbogatite-enterierot-vo-domot02.jpg

Свежи цвеќиња

dekoracii-so-koi-treba-da-go-zbogatite-enterierot-vo-domot-03.jpg

Сијалички што висат  на жица

dekoracii-so-koi-treba-da-go-zbogatite-enterierot-vo-domot-04.jpg

Впечатлив ѕид или тапет

dekoracii-so-koi-treba-da-go-zbogatite-enterierot-vo-domot-05.jpg

Едно цвеќе... или десет

dekoracii-so-koi-treba-da-go-zbogatite-enterierot-vo-domot-06.jpg

Кутии за складирање книги и списанија

dekoracii-so-koi-treba-da-go-zbogatite-enterierot-vo-domot-07.jpg

Декоративни шишиња вино

dekoracii-so-koi-treba-da-go-zbogatite-enterierot-vo-domot-08.jpg

Традиционален елемент во модернистички ентериер

dekoracii-so-koi-treba-da-go-zbogatite-enterierot-vo-domot09.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
Фенг-шуи совети: Која боја на новогодишни украси ќе ви донесе здравје, среќа и пари во 2022? Според кинескиот хороскоп 2022-та година е година на Тигарот, па така кога стану...
8 трикови со кои на застарениот ентериер во домот ќе му дадете модерен изглед Отворените полици можат да изгледаат одлично, сè додека не се натрупани со сè и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg