5 ситници кои му носат (не)среќа на вашиот дом
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


5 ситници кои му носат (не)среќа на вашиот дом

Дали имате чувство дека постојано ве следи несреќа во домот? Погледнете го добро просторот во кој живеете, затоа што можеби постои решение за вашите проблеми под покривот.

5-sitnici-koi-mu-nosat-ne-srekja-na-domot-01.jpg

Имено, според многу верувања, постојат неколку предмети што носат несреќа во домот, но и многу што ќе ви донесат вистинска среќа.

Доколку сакате да живеете во дом без негативна енергија, избегнувајте ги следните пет злокобни нешта:

Огледало свртено кон креветот

Се верува дека огледалото што е директно наместено да гледа кон креветот во кој спиете може да предизвика проблеми во љубовната врска, емитувајќи штетни влијанија во инаку добар и успешен брак.

5-sitnici-koi-mu-nosat-ne-srekja-na-domot (2).jpg

Црна врата

Единствено доколку влезот, односно влезната врата е свртена кон северната страна, истата може да биде обоена во црна боја.

Во спротивно, ќе се соочите со непријатни настани и лоши последици по вашето здравје доколку влезната врата ви е црна.

5-sitnici-koi-mu-nosat-ne-srekja-na-domot (9).jpg

Растенија со иглички

Острите и предметите со истакнат шпицест врв се смета дека носат несреќа со домот, а растенијата не се никаков исклучок од правилото.

Доколку сакате да привлечете позитивна енергија дома, ослободете се од сите кактуси со иглички.

5-sitnici-koi-mu-nosat-ne-srekja-na-domot (4).jpg

Календар на погрешно место

Доколку имате висечки календар на влезната врата во домот, тој е потсетник за текот на животот и се верува дека влијае на животниот век на станарите.

5-sitnici-koi-mu-nosat-ne-srekja-na-domot (6).jpg

Слика со бродолом

Сликите на кои е прикажан бродолом симболизираат непријатност што може да влијае на однесувањето на станарите и на енергијата која ја шират во домот.

5-sitnici-koi-mu-nosat-ne-srekja-na-domot (3).jpg

Што всушност носи позитивна енергија и мир во домот? Откријте на следната страна...Би можело да ве интересира:

Предмети од домот кои не треба да ги фрлате пред селење Многу луѓе преселувањето го користат како прилика да фрлат работи кои одамна не ...
3 основни фенг-шуи правила против лоша енергија во домот За оние кои практикуваат фенг-шуи во својот дом, а сепак не е сè како што треба,...
Есенски декорации од Инстаграм за секоја соба во домот (фото) Ако сè уште не сте нашле време дома да ја внесете есенската атмосфера, викендот ...