12 работи кои треба да ги исфрлите од дома доколку наполнивте 30 години
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


12 работи кои треба да ги исфрлите од дома доколку наполнивте 30 години

Ентериерот кажува многу за сопственикот на домот. Па, освен ако не сакате да оставите впечаток на несериозни и хаотични, постојат неколку работи кои треба да ги исфрлите од употреба.

12-raboti-koi-treba-da-gi-isfrlite-od-doma-dokolku-napolnivte-30-godini-001.jpg

Посебно ако сте наполниле 30 години, постојат 12 работи за кои повеќе нема простор во вашето секојдневие:

1. Пластичен, привремен мебел

12-raboti-koi-treba-da-gi-isfrlite-od-doma-dokolku-napolnivte-30-godini-1.jpg

2. Пластичен прибор за јадење

12-raboti-koi-treba-da-gi-isfrlite-od-doma-dokolku-napolnivte-30-godini-2.jpg

3. Кревет на спуштање

12-raboti-koi-treba-da-gi-isfrlite-od-doma-dokolku-napolnivte-30-godini-3.jpg

4. Евтина, синтетичка постелнина

12-raboti-koi-treba-da-gi-isfrlite-od-doma-dokolku-napolnivte-30-godini-4.jpg

5. Постери

12-raboti-koi-treba-da-gi-isfrlite-od-doma-dokolku-napolnivte-30-godini-5.jpg

6. Детски украси со слогани и сликички

12-raboti-koi-treba-da-gi-isfrlite-od-doma-dokolku-napolnivte-30-godini-6.jpg

7. Вештачко цвеќе

12-raboti-koi-treba-da-gi-isfrlite-od-doma-dokolku-napolnivte-30-godini-7.jpg

8. Комода за телевизор

12-raboti-koi-treba-da-gi-isfrlite-od-doma-dokolku-napolnivte-30-godini-8.jpg

9. Плишани играчки

12-raboti-koi-treba-da-gi-isfrlite-od-doma-dokolku-napolnivte-30-godini-9.jpg

10. Стари пернички кои го изгубиле обликот

12-raboti-koi-treba-da-gi-isfrlite-od-doma-dokolku-napolnivte-30-godini-10.jpg

11. Непокриен под

12. Празни полици

12-raboti-koi-treba-da-gi-isfrlite-od-doma-dokolku-napolnivte-30-godini-12.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи во кои вреди да инвестирате кога се селите во нов дом Покрај мебелот и останатите големи работи, има неколку детали кои посебно го раз...
9 уникатни кревети кои веднаш ќе си ги посакате за дома По напорниот работен ден и стресот од секојдневието, креветот е најдоброто прибе...
10 трикови кои ќе го разубават и најздодевниот дом на планетата Истакнете го вашето хоби, преуредете го мебелот, додадете боја, ставете свежо цв...