Идеи како стилски да го освежите изгледот на бањата (фото)

При уредувањето на домот и освежувањето на ентериерот, многумина бањата не ја ни ставаат во план.

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-01.jpg

Но, тоа не значи дека не треба да внимавате на изгледот на овој дел од домот, бидејќи и таму може да внесете малку стил.

Ако сакате да направите промени во бањата, не мора да бидат тоа некои големи, но има многу начини.

Ставете мирисливи свеќи, интересни парчиња за на земја, полиците затворете ги со врата и направете шкафче, или направете уникатни висечки полици, во шкафчето и фиоките ставете тапети и слично.

Погледнете неколку идеи како може да го смените изгледот на бањата:

Свеќи

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-02.jpg

Складирање на накит на уникатен начин

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-03.jpg

Уникатни и модерни полици

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-04.jpg

Сменете го изгледот на фиоките и шкафчињата со шарени тапети или ленти

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-05.jpg

Закачалки со различни форми зависно од изгледот на бањата

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-06.jpg

Нов начин за складирање крпи

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-07.jpg

Парче за на под за оние на кои им фали плажа и море

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-08.jpg

Складирајте ги играчките во корпи покрај кадата

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-10.jpg

Додатоци за релаксација во када

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-09.jpg

Полиците затворете ги стилски со вратичка

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-11.jpg

Уникатни закачалки за крпи

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-12.jpg

Мини растенија за во бања

idei-kako-stilski-da-go-osvezhite-izgledot-na-banjata-foto-13.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Живеам во најмалиот стан во Њујорк од само 9m² - како функционирам?“ Како изгледа животот во стан од само 9m²? Дали ова навистина е најмалиот стан во...
Кинеско фенерче – Природен украс кој едноставно се вклопува во есенскиот амбиент (фото) Кинескиот фенер или физалис, е името на билката која на есен ја покажува својата...
Пред и потоа фото-споредби – неверојатни трансформации на простории по реновирање Секоја просторија можете да ја претворите во најудобното катче, а некогаш за ова...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg