Хит пролетна декорација – куп цвеќиња во гумени чизми (фото)


Хит пролетна декорација – куп цвеќиња во гумени чизми (фото)

Уредувањето на домот и градината бара многу креативност, но за среќа Пинтерест е тука секогаш за многу идеи декорации кои секој може да ги направи.

hit-proletna-dekoracija-vo-domot-kup-cvekjinja-vo-gumeni-chizmi-foto-01.jpg

Оваа пролет декорирајте го домот, терасата или градината со шарени гумени чизми наполнети со куп цвеќиња.

Лалиња, рози, гербери и што уште не изгледаат многу кул ако ги ставите во нешто што не е обична и здодевна вазна.

Па, најдете вазна или саксија која наликува на гумени чизми или пак, ако сте повешти и ако најдете стари гумени чизми, офарбајте ги, „дотерајте“ ги и наполнете ги со цвеќиња. 

Неколку идеи како тоа може да изгледа:

М. М. | Црнобел

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Идеи за „ученички катчиња“ во собата на децата каде учењето ќе им оди полесно (фото) Зависно од тоа колку се големи децата и со каков простор располагате – уредете г...
Детали во модерните домови што нашите баби и дедовци не би ги сфатиле Животот на луѓето изгледал многу поразлично пред само 20-тина години, а многуте ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg