Тренд во уредувањето кој сите го обожаваат – отворени полици во кујна (фото)


Тренд во уредувањето кој сите го обожаваат – отворени полици во кујна (фото)

Ако размислувате за реновирање на кујната или правите нова кујна, размислете за најновиот тренд – отворени полици.

trend-vo-ureduvanjeto-koi-site-go-obozhavaat-otvoreni-polici-vo-kujna-foto-01.jpg

Отворените полици во кујна се шармантен избор со кој целосно ќе го трансформирате просторот, а одлично се вклопуваат во мали и големи кујни.

Единственото нешто на што треба да внимавате е да ги одржувате постојано чисти и во добар ред и организација, со цел кујната да не изгледа хаотично.

Покрај секојдневни садови и намирници, може да додадете и неколку предмети како украс.

Дрвени, метални, бели, црни, на тапет или на ѕид – изборот е огромен во зависност од стилот на кујната.

Многумина го обожаваат овој тренд, а во продолжение неколку идеи за инспирација:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тренд кој сите го обожаваат: Столици во облик на школка (фото) Столиците во облик на школка моментално се хит во уредувањето, доаѓаат во сите б...
Фото докази дека и малата кујна може да ја уредите стилски и функционално Малите станови очекувано имаат и помали кујни, но не очајувајте дека не може да ...
Целосно кафеав ентериер е новиот тренд за уредување во 2017-та Преку глава ви е од светли или премногу шарени простови? Не сакате кога ќе видит...

Најчитани неделава