Според фенг шуи: 5 предмети во домот кои ќе ви донесат среќа во 2020-та
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Според фенг шуи: 5 предмети во домот кои ќе ви донесат среќа во 2020-та

Големи се шансите дека веќе ги имате низ дома, но добро е да го проверите списокот...

spored-feng-shui-5-predmeti-vo-domot-koi-ke-vi-donesat-srekja-vo-2020-ta-1.jpg

Дали сè е на свое место?

1. Ароматични додатоци

Мирисите позитивно влијаат на нашиот живот и создаваат пријатна атмосфера. Покрај тоа, ова е најлесен начин да вметнете повеќе позитивни мисли во секојдневието.

2. Огледало

Овој предмет се смета за двигател на добрата енергија. Според верувањата на кинеските мудреци, најдобро е огледалото да стои на место на кое не се одразува прозор или влезна врата.

3. Ламба

Светлината е стимулатор на енергија која го означува елементот оган.

spored-feng-shui-5-predmeti-vo-domot-koi-ke-vi-donesat-srekja-vo-2020-ta-2.jpg

4. Организатор на предмети

Кога работите се на свое место – привлекуваат здравје и хармонија.

5. Билки

Собните цвеќиња помагаат во просторот да се создаде духовна хармонија.

spored-feng-shui-5-predmeti-vo-domot-koi-ke-vi-donesat-srekja-vo-2020-ta-3.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фенг Шуи совети: Како да го обоите домот за да постигнете хармонија? Според Фенг Шуи секоја боја носи со себе различна енергија и ги одразува еден од...
11 евтини трикови кои ќе ви го олеснат животот Многумина од нас ја потценуваат важноста на тоа дека треба својот дом да го чува...
3 основни фенг-шуи правила против лоша енергија во домот За оние кои практикуваат фенг-шуи во својот дом, а сепак не е сè како што треба,...

Спонзорирани линкови: