Како креативните луѓе ги вклопуваат книгите во ентериерот?


Како креативните луѓе ги вклопуваат книгите во ентериерот?

Домашните библиотеки се „душата“ на домот, но тоа не значи дека мора да бидат обични.

kako-kreativnite-lugje-gi-vklopuvaat-knigite-vo-enterierot-001.jpg

Ако решите книгите да ги вклучите во планирањето на ентериерот на малку поразличен начин до стандардниот, имаме неколку предлози од каде да почнете.

Веруваме дека барем една ќе ви фати око:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Интересни начини да го декорирате домот со марами Верувале или не, марамите можат на интересен начин да го украсат домот. Ако имат...
Постои разлика меѓу уредно и чисто: Како дома сѐ да ви е под конец? Сите ние имаме некој пријател (или пак можеби вие сте тие) што во домот одржува ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg