Пролетни аранжмани со шарени лалиња кои може да ги направите сами


Пролетни аранжмани со шарени лалиња кои може да ги направите сами

Ако сакате пролетта да ја вметнете во секојдневието, многу е едноставно – внесете еден букет од лалиња во домот.

proletni-aranzmani-so-lalinja-koi-moze-da-gi-napravite-sami-001.jpg

Лалињата се едноставни цветови кои добро се вклопуваат во секој простор.

Самите може да направите декорации и аранжмани со нив, користејќи стаклени садови и ситници кои ги имате низ дома.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фотки кои ќе ве убедат дека домот по реновирањето изгледа непрепознатливо Реновирањето на домот е долг и напорен процес. Потребни се добри идеи, план, ушт...
Декорации со кои треба да го збогатите ентериерот во домот Ако сакате вашиот дом да добие посебен шарм во кој ќе уживате да го поминете дом...
Интересни начини да го декорирате домот со марами Верувале или не, марамите можат на интересен начин да го украсат домот. Ако имат...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg