13 работи кои прават уредувањето на домот да ви изгледа евтино

Безличните предмети, несоодветната големина на мебелот и пренагласените ѕидови се топ 3 грешки при уредувањето.

13-raboti-koi-pravat-ureduvanjeto-na-domot-da-vi-izgleda-evtino-01.jpg

Секому може да му се случи да донесе некоја погрешна одлука и со тоа уредувањето на домот да тргне во погрешна насока, без разлика колку пари се вложени претходно.

Постојат детали кои прават ентериерот да изгледа евтино.

Грешки кои не смеете да си ги дозволите:

Преголеми уметнички дела

13-raboti-koi-pravat-ureduvanjeto-na-domot-da-vi-izgleda-evtino-02.jpg

Пренагласени ѕидови

13-raboti-koi-pravat-ureduvanjeto-na-domot-da-vi-izgleda-evtino-03.jpg

Погрешна големина на мебел

13-raboti-koi-pravat-ureduvanjeto-na-domot-da-vi-izgleda-evtino-04.jpg

Несоодветно избран килим

13-raboti-koi-pravat-ureduvanjeto-na-domot-da-vi-izgleda-evtino-05.jpg

Погрешен тип на осветлување

13-raboti-koi-pravat-ureduvanjeto-na-domot-da-vi-izgleda-evtino-06.jpg

Несоодветна големина на лустер

13-raboti-koi-pravat-ureduvanjeto-na-domot-da-vi-izgleda-evtino-07.jpg

Пренатрупаност со мебел

13-raboti-koi-pravat-ureduvanjeto-na-domot-da-vi-izgleda-evtino-08.jpg

Уште 6 грешки на следната страна...Би можело да ве интересира:

9 работи кои оддаваат „дом без вкус“ Непривлечни саксии за цвеќе - Вашите убави растенија, заслужуваат тренди саксии,...
8 грешки поради кои лесно ви се појавува влага во домот Влагата не е редок проблем во домот, но она што предизвикува големо чудење кај с...
9 совети за уредување со кои ќе го извлечете најдоброто од малиот ходник Светлите бои, но и огледалата визуелно ќе го зголемат просторот, а малите теписи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg