9 мали работи кои прават вашата кујна да изгледа неуредно


9 мали работи кои прават вашата кујна да изгледа неуредно

Неубави садови за сол, бибер, кафе, шеќер и слично, изветвени крпи се само дел од работите кои прават вашата кујна да изгледа неуредно.

9-mali-raboti-koi-pravat-vashata-kujna-da-izgleda-neuredno-01.jpg

Порано во домовите кујната беше одвоена од дневната соба, но во последните години сѐ почесто се практикува отворен концепт, па мора да внимавате кујната да ви е постојано уредна.

Постојат мали работи кои прават таа да изгледа неуредно:

Стари и оштетени даски за сечкање

9-mali-raboti-koi-pravat-vashata-kujna-da-izgleda-neuredno-03.jpg

Расфрлани продукти кои сте ги купиле од пазар – складирајте ги во фиоки или некое шкафче

9-mali-raboti-koi-pravat-vashata-kujna-da-izgleda-neuredno-02.jpg

Неубави садови за сол, бибер, кафе, шеќер и слично

9-mali-raboti-koi-pravat-vashata-kujna-da-izgleda-neuredno-04.jpg

Изветвени крпи

9-mali-raboti-koi-pravat-vashata-kujna-da-izgleda-neuredno-05.jpg

Детергенти на сите страни – најдобро е да ги преточите во декоративни шишенца

9-mali-raboti-koi-pravat-vashata-kujna-da-izgleda-neuredno-06.jpg

Уште 4 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Работи од домот со кои е време да се збогувате Свесни сте дека во домот имате многу непотребни работи, не зависно дали добиени ...
10 работи кои го прават домот неуреден, наместо пријатен и топол Дали некогаш сте помислиле дека големиот број прозорци и огледала во домот го от...
13 работи кои прават уредувањето на домот да ви изгледа евтино Безличните предмети, несоодветната големина на мебелот и пренагласените ѕидови с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg