Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


9 трикови за уредување на ентериерот од домовите во Данска

Внимателен избор на садови

Кујната во данските домови е најважното место, а внимание се посветува на изборот на садови затоа што Данците сметаат дека токму тоа додава атрактивност на храната.

9-trikovi-za-ureduvanje-na-enterierot-od-domovite-vo-danska-05.jpg

Внимателен избор на рачки и врати

Најкористен материјал во данските домови е дрвото, затоа што дава убава атмосфера и лесно се рециклира. Исто така, големо внимание посветуваат при изборот на рачки за вратите и орманчињата, за сето тоа да биде една хармонична целина.

9-trikovi-za-ureduvanje-na-enterierot-od-domovite-vo-danska-11.jpg

Инвестирање во столчиња и клупи

Без разлика дали за ставање на ламба, книги или едноставно од практични причини, Данците обожаваат да го дополнуваат ентериерот со столчиња и клупи.

9-trikovi-za-ureduvanje-na-enterierot-od-domovite-vo-danska-10.jpg

Средување на креветот на уникатен начин

Данците не ги диплат само или посетлуваат обично прекривките, туку ги ставаат на уникатен начин со многу внимание и спалната им добива сосема поинаков изглед.

9-trikovi-za-ureduvanje-na-enterierot-od-domovite-vo-danska-07.jpg

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

7 нови трендови за уредување дневни соби за 2022-ра (и три застарени) Минималистичкото уредување повеќе не е хит, додека пастелните и кафеавите тонови...
7 трендови во уредување на ентериер кои ќе бидат хит во 2022 (и 2 кои ќе бидат демоде) Тренд: Земјените тонови се враќаат на сцената. Сите нијанси на крем и кафено ќе ...
10 промени во уредувањето на домот, кои треба да ги направите (за да внесете свежина) Како со едноставни потези и малку пари да го промените изгледот на вашиот дом? Д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg