10 работи кои непотребно ви собираат прашина во домот

Понекогаш, следејќи одредени трендови или правила, знаеме да купиме работи кои во секојдневието се покажуваат како сосема непрактични.

10-raboti-koi-nepotrebno-vi-sobiraat-prashina-01.jpg

Сите кои се нашле во оваа ситуација, а не се охрабриле да направат чистка, ги поттикнуваме на тој чекор со оваа листа.

Овие 10 работи непотребно ви го отежнуваат чистењето и само собираат прашина:

1. Комплексни куќички и додатоци за мачки.

10-raboti-koi-nepotrebno-vi-sobiraat-prashina-01.jpg

2. Висечки сијалици од материјали кои се тешки за чистење.

10-raboti-koi-nepotrebno-vi-sobiraat-prashina-02.jpg

3. Меки навлаки за седиштето на тоалетната школка.

10-raboti-koi-nepotrebno-vi-sobiraat-prashina-03.jpg

4. Лесен, мек тепих со бушави влакненца.

10-raboti-koi-nepotrebno-vi-sobiraat-prashina-04.jpg

5. Ретро огледала со изгравирани рамки.

10-raboti-koi-nepotrebno-vi-sobiraat-prashina-05.jpg

6. Големи, вештачки цвеќиња во украсни садови.

10-raboti-koi-nepotrebno-vi-sobiraat-prashina-06.jpg

7. Рамки за декоративен, лажен камин.

10-raboti-koi-nepotrebno-vi-sobiraat-prashina-07.jpg

8. 3Д лепенки на ѕидовите.

10-raboti-koi-nepotrebno-vi-sobiraat-prashina-08.jpg

9. Комплексни рамки за слики.

10-raboti-koi-nepotrebno-vi-sobiraat-prashina-09.jpg

10. Старински свеќници.

10-raboti-koi-nepotrebno-vi-sobiraat-prashina-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 работи кои оддаваат „дом без вкус“ Непривлечни саксии за цвеќе - Вашите убави растенија, заслужуваат тренди саксии,...
7 трендови во уредување на ентериер кои ќе бидат хит во 2022 (и 2 кои ќе бидат демоде) Тренд: Земјените тонови се враќаат на сцената. Сите нијанси на крем и кафено ќе ...
10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg