Хит во уредувањето – Меки „Teddy“ фотелји со ефект на гушкање

Teddy фотелјите од мек материјал налик крзно полека го освојуваат секој дом.

hit-mekani-teddy-fotelji-so-efekt-na-gushkanje-001.jpg

Минималистички, со мала доза на бохо шмек, лесно го наоѓаат местото во зимските ентериери сезонава.

Се верува дека го олеснуваат стресното секојдневие, со тоа што имаат ефект на топлење, исто како кога некој ќе ве прегрне.

Мекитематеријали најчесто се врзуваат со ниските температури, па како што зимата ни тропа на врата, така популарноста на овие фотелји расте:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи во домот кои ќе им бодат очи на гостите кои сакаат ред Облека која се суши на радијатор, предмети кои не ги користите и се расфрлани на...
9 работи кои оддаваат „дом без вкус“ Непривлечни саксии за цвеќе - Вашите убави растенија, заслужуваат тренди саксии,...
Мебел од ратан – летен хит кој ќе донесе свежина во домот (фото) Мебелот од ратан е хит за оваа пролетна и летна сезона и вреди да му дадете шанс...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg