Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Убаво уредени кујни низ домовите на Македонци (фото)

Каква боја на кујна би избрале ако го реновирате домот? Каква ви е кујната која сега ја поседувате? Од избор на мијалник до украсни детали, како изгледаат кујните во домовите на Македонците?

ubavo-uredeni-kujni-niz-domovite-na-makedonki-foto-01.jpg

Преку Инстаграм фотографии направивме тура низ кујните во домовите на Македонците и впечатокот е дека најголемиот дел од нив се одлучуваат за бела кујна со гранитен мијалник и шкафчиња до плафон.

Практично, зарем не?

Каков стил на кујна имате вие? Што мислите дека е неопходно во една кујна за да биде функционална?

Каков и да ви е ставот околу уредувањето на овој дел од домот, сигурни сме дека ќе се согласите во едно - дека деталите играат клучна улога.

Тура низ кујните во домовите на Македонки:

https://www.instagram.com/p/CTcRf5XMMaa/

https://www.instagram.com/p/CV-1VZusP8J/

Тура низ домовите во Македонија во нашата категорија „Во домот на...“ ТУКА!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Живеам во најмалиот стан во Њујорк од само 9m² - како функционирам?“ Како изгледа животот во стан од само 9m²? Дали ова навистина е најмалиот стан во...
На гости кај Игор во Берлин: Србин има совршено уреден стан, кој потсетува на модерна оаза (фото) Станот на Игор Јосифовиќ е модерна оаза, каде доминираат растенијата. Ентериер с...
Економичен начин да внесете гламур во домот – декорации со суви цветови (фото) Иако според фенг-шуи филозофијата, сувите цветови не се добра идеја за домот, мо...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg