Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 20-03-2023
Правник 20-03-2023


8 трендови за уредување што ќе доминираат во 2023-та, според дизајнери на ентериер

Мермерните маси, подовите од темно дрво, како и мебелот од ратан ќе бидат едни од најпопуларните трендови за уредување во 2023-та според дизајнерите на ентериер.

8-trendovi-za-ureduvanje-shto-kje-dominiraat-vo-2023-ta-spored-dizajneri-na-enterier-01.jpg

Изгледа секоја година „воскреснуваме“ некој постар тренд за уредување, а истото важи и во 2023-та.

Според дизајнерите на ентериер, оваа година повторно ќе им се дава предност на винтиџ парчињата мебел, но и на мебелот од ратан кој беше вистински хит минатото лето.

Кои други трендови за уредување ќе доминираат годинава?

Комбинација од винтиџ и модерни парчиња мебел

Винтиџ мебелот стана мошне популарен минатата година, а во 2023 ќе го гледаме уште почесто, и тоа во комбинација со помодерни парчиња.

8-trendovi-za-ureduvanje-shto-kje-dominiraat-vo-2023-ta-spored-dizajneri-na-enterier-02.jpg

Лак наместо обична врата

Лаковите се користеле уште во древното минато, а сега повторно стануваат популарни.

Наместо обична врата или вообичаен отвор, отворот со лак може да го освежи изгледот на целата просторија.

8-trendovi-za-ureduvanje-shto-kje-dominiraat-vo-2023-ta-spored-dizajneri-na-enterier-03.jpg

Кафени нијанси

Ништо не ја заменува топлината што ја даваат кафените нијанси, па не е ни чудно што повторно стануваат хит.

8-trendovi-za-ureduvanje-shto-kje-dominiraat-vo-2023-ta-spored-dizajneri-na-enterier-04.jpg

Мебел од ратан

Мебелот од ратан беше хит во 2022-ра, а трендот ќе продолжи и во новата година.

Покрај тоа што мебелот и предметите од ратан изгледаат одлично, овој материјал е многу поеколошки од бројни други.

8-trendovi-za-ureduvanje-shto-kje-dominiraat-vo-2023-ta-spored-dizajneri-na-enterier-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 трендови во уредување на домот, за кои ќе зажалите за некоја година (и ќе ве чини време, пари и н... Грешка 1: Плочки со впечатлив дезен – изгледа уникатно и тренди, но кога ќе се п...
8 ситници со кои ќе внесете есенска магија во домот (без да потрошите многу пари) Мирисливи свеќи со арома на цимет, декоративни тикви, кујнски крпи со есенски мо...
Хит тренд за новогодишно украсување на малите станови: Мини елки со природен изглед (фото) Празничната сезона полека почнува да се чувствува, како во европските градови, т...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg