Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


14 идеи за летни ражничи на скара

Летните вечери се најдобри за да се поминат во друштво на пријателите со скара, по некоја чашка алкохол и секако, добра забава.

14-idei-za-letni-raznichi-na-skara-01.jpg

Но, ако не сакате да печете и јадете цели парчиња меса на топлото време, одлична замена се и ражничите кои може да ги правите во различни комбинации и по сечиј вкус.

На нив може да ставите секаков вид на месо, комбинирано со зеленчук. Или може да го замените месото со морска храна или печурки.

И секако, секогаш постои опцијата и за ражничи само од зеленчук (за оние кои внимаваат на линијата или за оние кои не сакаат месо). Направете ги богати и полни или едноставни и без многу додатоци.

Погледнете ги овие идеи за ражничи и соберете го вашето друштво, па одберете заеднички што ќе „боцкате“:

Топчиња од месо + црвена пиперка + зелена пиперка

15-idei-za-letni-raznichi-na-skara-02.jpg

2 вида месо + ананас + кромид + црвена пиперка

15-idei-za-letni-raznichi-na-skara-03.jpg

Морски плодови + ананас

15-idei-za-letni-raznichi-na-skara-04.jpeg

Морски плодови + тиквица + домат + лимон

15-idei-za-letni-raznichi-na-skara-05.jpg

Пилешко месо + песто сос + шери домати

15-idei-za-letni-raznichi-na-skara-14.jpg

Месо + ананас + морков + црвена пиперка + кромид

15-idei-za-letni-raznichi-na-skara-06.jpg

Прокељ + тиква + црвена пиперка + печурки + пченка + кромид

15-idei-za-letni-raznichi-na-skara-07.jpg

Уште 7 идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Редена торта со јагоди – за кога немате ништо благо во фрижидер Сезоната на јаготки треба да се искористи максимално, па ова е уште еден сладок ...
6 рецепти за освежителни пролетни салати кои заменуваат оброк (видео) Салата со сок од портокал, со маслинки, несекојдневна компир салата со растопен ...
Брзо и лесно мезе: Хот-дог на ражнич, со кора од растопен кашкавал Речиси и да нема човек што не сака да проба вкусен хот-дог, а еве еден несекојдн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg