Денес е светски ден на Нутела – 5 слатки задоволства кои мора да ги пробате
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Денес е светски ден на Нутела – 5 слатки задоволства кои мора да ги пробате

Секоја година, на 5-ти февруари љубителите на Nutella го слават светскиот ден на ова слатко задоволство.

denes-e-svetski-den-na-nutela-5-slatki-zadovolstva-koi-mora-da-gi-probate01.jpg

Доколку ви е потребна причина плус за да се заблажите или да направите некој сочен десерт, овој светски „празник“ на љубителите на благо е вистинската причина.

Ретко кој успева да одолее на десерт со Нутела, што се топи во уста, а во продолжение ви нудиме неколку такви десерти кои ќе посакате веднаш да ги направите и пробате.

Ве предизвикуваме - Одберете еден омилен рецепт и прославете го светскиот ден на Нутела како што доликува...

Чоколадни колачиња од кои тече Нутела

denes-e-svetski-den-na-nutela-5-slatki-zadovolstva-koi-mora-da-gi-probate02.jpg

Нутела тирамису

denes-e-svetski-den-na-nutela-5-slatki-zadovolstva-koi-mora-da-gi-probate03.jpg

Нутела колаче во кое ќе растопите сладолед

denes-e-svetski-den-na-nutela-5-slatki-zadovolstva-koi-mora-da-gi-probate04.jpg

Нутелоти - чоколадно задоволство од 3 состојки

denes-e-svetski-den-na-nutela-5-slatki-zadovolstva-koi-mora-da-gi-probate-05.jpg

Чоколадни колачиња кои се прават во тегла од Нутела

denes-e-svetski-den-na-nutela-5-slatki-zadovolstva-koi-mora-da-gi-probate-06.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Чоколадни колачиња после кои нема да миете садови - се прават во тегла... Проблемот со десертите е што секогаш мора да извалкате барем 2-3 садови додека г...
Неодоливо уживање: Слатки бели бомбици полнети со карамел Изгледаат неверојатно, а вкусот го надминува и изгледот. Ќе се вљубите во овие т...
Слатки американски палачинки со додаток кој мириса на есен Есента е сезона на пченка, костени и секако – тикви, неодоливо вкусна и здрава н...