Јајцата ги пржите погрешно цел живот (видео)

Пржењето јајца често се смета како наједноставен и најбрз начин да подготвите нешто вкусно. Но, дали знаете дека и тоа го правите погрешно?

jajcata-gi-przite-pogresno-cel-zivot-video-01.jpg

Познатата готвачка Андерсон сега објаснува како е можно јајцето рамномерно да се испржи од сите страни, поточно, како и горниот дел од јајцето да биде подеднакво пржен и сочен.

Ако го послушате нејзиниот совет, вашиот „специјалитет“ веќе никогаш нема да го има оној проѕирен, лигав слој кој често знае да ви го уништи рецептот.

Јајцата секогаш пржете ги на средна температура, а не на најсилно.

Ако сакате жолчката да биде течна, јајцето послужете го веднаш штом белката ќе се стврдне.

Ако пак сакате жолчката да биде тврда, користете капак над тавата.

Ова видео ќе ви ги покаже сите трикови за утре конечно да имате совршен појадок или ручек:

Би можело да ве интересира:

10 кулинарски и домаќински трикови, со кои ќе си го скратите времето поминато во кујна Како најлесно да ја одвоите жолчката од јајцето, како најбрзо да ги измиете садо...
Корисни трикови како да откриете дали намирниците се свежи и вкусни или расипани и незрели Не го купувајте пилешкото месо ако има вода во амбалажата или ако има многу црве...
Намирници кои траат „вечно“, но им се менува вкусот по неколку месеци (и не треба да ги јадете) Маслиновото масло, јаткастите плодови и киноата навистина имаат многу долг рок н...
10 кулинарски грешки поради кои не ви успеваат рецептите од интернет Имате превисоки очекувања, ги преполнувате тавите и не ја загревате рерната – по...
Како да јадете сè што сакате, без да се здебелите? Јадете само кога сте гладни и престанете со јадење штом ќе почувствувате дека ст...
9 митови за храната во кои не треба да веруваме Дали навистина пуканките се поздрави од чипсот, жолтите јајца се подобри од бели...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg