Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Најоткачените идеи за палачинки кои можете сами да ги направите

najotkacenite-idei-za-palacinki-koi-mozete-sami-da-gi-napravite-01.jpg

Нема човек кој не се радува на палачинки. Солени, слатки, со крем или со џем, на нашето поднебје секогаш биле едно од омилените домашни задоволства и со нетрпение сме ги чекале кога ги правеле нашите баби или мајки.

Но потоа, пораснуваме и сфаќаме дека иако навидум изгледа така, воопшто не е лесно да се направи добра палачинка – од хаосот во кујната додека се направи смесата, до самата смеса која најчесто е промашена па добиваме само залепени тавчиња и ветување кон себеси дека последен пат се обидуваме да ги направиме.

Сепак, сето ова повеќе не мора да биде изговор бидејќи на нашиот пазар има одлични готови смеси за палачинки со кои практично и да нема промашување, па затоа во следниот дел од текстот ви презентираме 4 откачени идеи со кои ќе се претставите како одличен мајстор за палачинки и ќе ја разиграте вашата креативност во кујната:

Лижавчиња од палачинки

najotkacenite-idei-za-palacinki-koi-mozete-sami-da-gi-napravite-02.jpg

Торта од палачинки

najotkacenite-idei-za-palacinki-koi-mozete-sami-da-gi-napravite-04.jpg

Ружички од палачинки

najotkacenite-idei-za-palacinki-koi-mozete-sami-da-gi-napravite-05.jpg

Ражничи од палачинки

najotkacenite-idei-za-palacinki-koi-mozete-sami-da-gi-napravite-03.jpg

Би можело да ве интересира:

Идеи за летни собиранки: Како да сервирате овошје за гостите? (фото) Наредени на стапчиња за ражнич, исечкани уредно и спакувани во корнет или сервир...
10 кулинарски совети за оние кои не сакаат да поминуваат време во кујната Ако готвењето не ви е задоволство и не сакате да поминувате многу време во кујна...
4 совети од нашите баби за крофните да не впиваат многу масло и да останат меки Со овие едноставни совети кои се пренесуваат со генерации, крофните веќе никогаш...
3 едноставни, но уникатни идеи за фарбање и декорирање јајца (видео) Мермерни јајца со лушпи од кромид или шарени јајца со сода бикарбона – креативни...
8 промени во кујната кои ќе ви помогнат да јадете помалку (и да ги изгубите вишокот килограми) Честопати е тешко да откриеме колку сме гладни, па се ориентираме спор...
Идеи за појадоци за рамен стомак (кои ќе ве држат сити) Појадокот е најважниот оброк во денот и треба да биде полн со протеини, витамини...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg