7 продукти поради кои целулитот упорно ви се таложи


7 продукти поради кои целулитот упорно ви се таложи

Целулитот е мистериозна работа. Многу жени го забележуваат дури откако ќе биде доцна, без да претеруваат со нездрава исхрана.

7-produkti-poradi-koi-celulitot-uporno-vi-se-talozi-001.jpg

Сепак, она што не го знаат е дека целулитот не се таложи само од шеќери и физичка неактивност.

Има најмалку 7 продукти кои се одлични „сојузници“ на целулитот, па затоа треба да ги избегнувате колку што можете:

1. Тестенини од бело брашно

7-produkti-poradi-koi-celulitot-uporno-vi-se-talozi-01.jpg

2. Суши со тешки и мрсни видови на риба

7-produkti-poradi-koi-celulitot-uporno-vi-se-talozi-02.jpg

3. Слатки „без шеќер“ (за сметка на тоа се преполни со други нездрави додатоци)

7-produkti-poradi-koi-celulitot-uporno-vi-se-talozi-03.jpg

4. Соја сос

7-produkti-poradi-koi-celulitot-uporno-vi-se-talozi-04.jpg

5. Благ алкохол

7-produkti-poradi-koi-celulitot-uporno-vi-se-talozi-05.jpg

6. Разни сосови и дресинг за салати

7-produkti-poradi-koi-celulitot-uporno-vi-se-talozi-06.jpg

7. Сувомеснати производи

7-produkti-poradi-koi-celulitot-uporno-vi-se-talozi-07.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Продукти кои можете да ги консумирате и по 10 години стоење во вашиот ... Од мед до ориз, од кои видови храна можете слободно да чувате резерви со години ...
Компирите ги лупите, доматите ги јадете свежи: Грешки кои ги правите п... Во последно време, сè почесто може да се забележи зголемена тежина кај младите, ...
Здрави состојки кои треба да ги додавате во салата за богат оброк Ако сте скептични за идејата салата да ви биде оброк, а не предјадење или мезе, ...