Идеи како да ги сервирате варените јајца за Велигден


Идеи како да ги сервирате варените јајца за Велигден

idei-kako-da-gi-servirate-varenite-jajca-za-veligden-001.jpg

Ако нешто јадеме во големи количини за Велигден, тогаш дефинитивно тоа се варените јајца. Во салати, како прилог, како додаток на главното јадење...

За да не ви досадат на трпезата, може да ги сервирате на неколку интересни начини:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 додатоци за салати што дебелеат и 6 што се добри за вашата линија Во текот на летото сите преферираме „полесна“ храна, па салатите неретко се дел ...
Кулинарски трикови за оние кои не сакаат да поминуваат долго време во кујна За разлика од оние кои уживаат со часови да се заглават во кујна, има и такви ко...
Традиционална брза храна од целиот свет што вреди да ја пробате Кога патуваме, сите сакаме да ја пробаме традиционалната кујна на државата што с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg